Vzhůru do Chorvatska

Vzhůru do Chorvatska

O nadcházejícím víkendu se uskuteční čtvrtý podnik ESET Cupu. Série tentokrát zavítá na chorvatský okruh Grobnik, který se nachází nedaleko Rijeky.

V rámci závodního víkendu uvidíme tradiční série, které jsou součástí ESET Cupu po celou sezonu. Hlavním tahákem je ESET GT, o kterém jsme psali zde.

V Clio Cupu se rovněž odehrává zajímavý souboj o titul a více informací se dočtete zde.

Po absenci v Poznani uvidíme oblíbený Twingo Cup, u nějž se opět očekává velmi bohaté startovní pole. Chybět nebude ani formulové závodění. Ve startovním poli figuruje i několik nejnovějších formulí 4 Tatuus T421.

Automotodrom Grobnik je typickým představitelem okruhů ze staré školy. Byl otevřen v roce 1978 a za tu dobu se toho příliš nezměnilo. S trochou nadsázky se tu zastavil čas, v paddocku i na dráze. Na druhou stranu tím umocňuje genius loci daného místa a pro jezdce představuje výzvu, kterou stěží najdou u jiných okruhů v kalendáři. Traťové limity zde určuje charakter místa a na zavedení širokých asfaltových plání tu není místo. Chorvaté dávají přednost tradičnímu kačírku nebo travnatým lánům, které v letních měsících vyprahnou natolik, že jakékoliv vyjetí vozu mimo trať rozvíří prach do mohutné neprůhledné bariéry. Závodníci zde za chybu zkrátka platí, poškozením vozu nebo nemalou časovou ztrátou.

Entry list GROBNIK
Time Table Grobnik