Souboje v Clio Cupu budou pokračovat dvěma závody v Chorvatsku

Souboje v Clio Cupu budou pokračovat dvěma závody v Chorvatsku

Blížící se závodní víkend ESET Cupu na okruhu Grobnik v Chorvatsku znamená i další porci kilometrů pro jezdce Clio Cupu, kde mají šanci na titul tři závodníci.

Tobias Poschik, Miha Primožič a Szabolcs Lantos drží v průběžném hodnocení první tři místa. Nejlépe je na tom lídr Poschik z týmu Carpek Service, který po dvou výhrách a trojici druhých míst vede tabulku s 112 body.

Druhé místo drží Miha Primožič z týmu Lema Racing. Slovinský jezdec, jenž v Clio Cupu startoval na rozdíl od svých dvou soupeřů i v minulosti, nasbíral dohromady 79 bodů, byť na první vítězství v letošní sezoně stále čeká.

Zato Szabolcs Lantos z týmu NNR Team Hungary se prvenství dočkal už na úvodním podniku na Hungaroringu. Nutno podotknout, že na druhém podniku v Rakousku se mu nedařilo, a proto v této chvíli drží třetí místo s 74 body, tedy se ztrátou 38 bodů na Poschika.

Poschik bude na Grobniku startovat poprvé v kariéře. Přesně 4.168 km dlouhá trať pro něj bude zcela určitě výzvou, stejně tak pro ostatní jezdce, kteří zde v minulosti startovali. Okruh byl postaven v roce 1978 a jeho profil odpovídá době vzniku. Rychlá esíčka, svodidla blízko tratě nebo únikové zóny s kačírkem tvoří nezaměnitelný charakter tohoto okruhu.

Entry list GROBNIK
Standings Clio Cup