Rychlé vozy GT opět zavítají na Grobnik

Rychlé vozy GT opět zavítají na Grobnik

Souboj o celkového vítěze ESET GT bude pokračovat dalším dějstvím, tentokrát na okruhu Grobnik. V čele bodového hodnocení stojí Libor Milota, kterému na záda dýchá Gregor Zsigo.

Souboj o titul v GT se v polovině sezony zúžil na dva závodníky. Libora Milotu se starším Mercedesem AMG GT3 týmu GT2 Motorsport a Gregora Zsiga s novým BMW M4 GT3 týmu Trevor Racing. Milota sice vede průběžné hodnocení, ale jakékoliv nedokončení závodu by hrálo do karet Zsigovi. Ten navíc jede s nejnovější specifikací BMW M4 a pro Milotu není tento vůz snadné předjet, což už jsme viděli v předchozích podnicích. Jakékoliv výsledky obou jezdců ve zbývajících třech podnicích tak budou mít klíčový vliv na konečné hodnocení šampionátu.

Milota a Zsigo samozřejmě nezávodí pouze mezi sebou a ve startovním poli mají nezřídka silnou konkurenci. Závody kategorie GT3 už letos vyhráli i Marcin Jedlinski, Ernst Kirchmayer nebo Robin Rogalski, kteří ovšem kvůli svým nepravidelným startům nemohou promluvit do souboje o titul.

Startovní pole sportovních vozů bude v Grobniku bohaté. ESET GT opět obohatí vozy z rakouského šampionátu TCM, které mají s ESET GT společnou klasifikaci. Díky spolupráci obou sérií je například v kategorii GTC přihlášeno sedm vozů Porsche GT3 Cup. Proti nim nastoupí Dennis Waszek s Lamborghini Super Tropheo, jenž suverénně vévodí kategorie GTC.

Neméně početné pole se sejde i na sobotním vytrvalostním závodě, v němž se diváci mohou těšit na souboje vozů kategorie GT3, GT4, GTC a GTX. Složení posádek a závodníků však bude v některých případech rozdílné. Dennis Waszek opět vymění Lamborghini za BMW M4 GT3, které celou sezonu sdílí s Gregorem Zsigem a vedou klasifikaci GT3. Naopak v GT4 se z vedení těší Luca Panizzi a Predrag Šainović s Mercedes AMG GT4. Marcin Kaczmarski a Mateusz Lisowski s Porsche zase vedou kategorii GTC.

Entry list GROBNIK