Výsledky

2024 – podrobné výsledky

 

2023 – Filip Salaquarda – podrobné výsledky

Filip Salaquarda se vrátil na závodní okruhy a s týmem ISR Racing dominoval sezoně 2023 ve sprintu i ve vytrvalosti. Český závodník dosáhl ve sprintu na devět vítězství a se svou bílou Audi R8 LMS GT3 byl nepřekonatelný i ve vytrvalostních závodech, kde proměnil šest startů v pět prvenství. Salaquarda se stal pátým Čechem, který získal titul šampiona v ESET Cupu.

2022 – Libor Milota – podrobné výsledky

Libor Milota se v roce 2022 stal sedmým závodníkem, který dosáhl na titul šampiona v prestižní kategorii GT. Český závodník startoval s Mercedesem AMG GT3 a odnesl si šest prvenství. K tomu přidal i šest nejrychlejších kol a pět startů z pole-position. Ve vytrvalostních závodech se celkového triumfu dočkala posádka Gregor Zsigo – Dennis Waszek s BMW M4 GT3.

2021 – Marcin Jedlinski – podrobné výsledky

Po dvou letech kralování českých závodníků si v roce 2021 připsal titul šampiona naší série Marcin Jedlinski. Pro polského jezdce se jednalo již o druhý celkový titul, kterým navázal na svůj primát z roku 2017. Současně se stal po trojnásobném šampionovi Miru Konopkovi prvním jezdcem, který má na kontě více než jeden titul. Kromě celkového vítězství se Jedlinski stal rovněž šampionem v absolutním hodnocení sprintu a ve sprintovém hodnocení třídy GT3.

2020 – Daniel Skalický – podrobné výsledky

Také v roce 2020 se stal šampionem český jezdec. V tomto případě se jednalo o Daniela Skalického. Pilot stáje Duck Racing závodil stejně jako předchozí šampion Richard Chlad mladší s vozem Audi R8 LMS Ultra GT3. Kromě celkového vítězství vybojoval titul šampiona také v celkovém pořadí sprintu, v absolutní klasifikaci vytrvalosti a rovněž ve sprintovém hodnocení třídy GT3.

2019 – Richard Chlad jr. – podrobné výsledky

V roce 2019 se z titulu celkového šampiona ESET V4 Cupu opět radoval český závodník. Marcina Jedlinksého totiž vystřídal na trůnu jeho soupeř v kategorii GT3 Richard Chlad Jr. a navázal tak na úspěch Jakuba Knolla ze sezony 2017. Zmíněnou třídu si pilot stáje K+K Racing Teamu dokázal v tomto ročníku podmanit nejen ve sprintu, ale také ve vytrvalosti. Stejným způsobem navíc Chladovo Audi R8 LMS Ultra kralovalo rovněž v hodnocení GT3 Trophy.

2018 – Marcin Jedlinski – podrobné výsledky

Marcin Jedlinski se stal šampionem ESET V4 Cupu pro rok 2018 a po slovenské a české převaze z minulých let si toto ocenění odnáší vůbec poprvé jezdec polské národnosti. Marcin Jedlinski s Audi R8 LMS GT3 týmu Olimp Racing letošní sezoně dominoval. Ať už ve Sprintu nebo v Endurance, před každým startem patřil k favoritům na vítězství a mnohdy svou roli potvrdil. Ve vytrvalosti dokonce vyhrál všech pět závodů a zaznamenal maximální bodové skóre. Ve sprintu proměnil devět startů v šest vítězství a v dalších třech případech dojel pokaždé na druhé příčce.

2017 – Jakub Knoll – podrobné výsledky

Jakub Knoll sesadil z trůnu trojnásobného šampiona Konôpku a jako vůbec první Čech se stal celkovým vítězem ESET V4 Cupu. Jezdec týmu Šenkýř Motorsport se v roce 2017 objevoval za volantem vozů BMW M6 GT3 a BMW Z4 GT3, přičemž vítězit se mu dařilo s novější bavorskou technikou M6. Podoba kalendáře se ustálila na pěti společných podnicích s dalšími sériemi ESET V4 Cupu, takže plně obsazený paddock byl k vidění na Hungaroringu, Red Bull Ringu, Mostu, Slovakia Ringu a v Brně. Ještě jednou do Mostu a na slovinský okruhu Cerklje pak v rámci ESET V4 Cupu zavítaly cestovní vozy.

2016 – Miro Konôpka – podrobné výsledky

Na nejvyšší stupínek celkového hodnocení ESET V4 Cup se po roční přestávce vrátil Miro Konôpka, který přesedl do italského stroje Lamborghini Huracan a po celou sezonu bojoval s Jakubem Knollem o vítězství ve sprintech. Titul šampiona ESET V4 Cup stvrdil úspěšným vystoupením ve vytrvalostních závodech, když vyhrál před domácím publikem na Slovakia Ring a na závěr roku v Poznani, která se vrátila do kalendáře ESET V4 Cupu a vystřídala Salzburgring.

2015 – Štefan Rosina – podrobné výsledky

V pořadí třetí sezonu ESET V4 Cup si stejně jako v předchozích dvou letech podmanil slovenský jezdec. Tentokrát však uspěl Štefan Rosina, střídající se za volantem vozů Alpina B6 GT3 týmu Racing Trevor a BMW Z4 GT3 stáje Roberta Šenkýře. Rosina vyhrál tři vytrvalostní závody, největší dominanci ale předvedl ve sprintech, kdy nenašel přemožitele v osmi z deseti závodech. Na další sezonu se přesunul do prestižního světového šampionátu Blancpain GT Series Sprint Cup. Kalendář ESET V4 Cup pro rok 2015 se vrátil ke stejnému počtu podniků jako v prvním ročníku, takže jezdci zavítali na Hungaroring, Red Bull Ring, Salzburgring, Most Slovakia Ring a do Brno.

2014 – Miro Konôpka – podrobné výsledky

Závodní kalendář obohatil rakouský okruh Salzburgring a rozšířil počet podniků ESET V4 Cup na číslo sedm. Jméno Miro Konôpka však zůstalo na čele celkového pořadí i nadále. Znovu střídal německou techniku Porsche s americkým speciálem Saleen a dohromady ve sprintech a vytrvalosti nasbíral úctyhodných šest prvenství.

2013 – Miro Konôpka – podrobné výsledky

Historicky první ročník ESET V4 Cup ovládl v roce 2013 Slovák Miro Konôpka. Bratislavský závodník se v šestidílné sezoně objevoval za volantem typicky žlutě zbarvených vozů Porsche 997 GT3 a Saleen S7R, který pro něj byl vždy srdcovou záležitostí. Sezona zahrnovala podniky na tratích formule 1, jmenovitě Hungaroring a Red Bull Ring. ESET V4 Cup dále zavítal na okruhy v Poznani, Mostě, na Slovensku a v Brně. Miro Konôpka z týmu ARC Bratislava vyhrál v roce 2013 celkem čtyři závody.