Ve vytrvalosti GT3 je na čele Skalický

Ve vytrvalosti GT3 je na čele Skalický

Vytrvalostnímu hodnocení třídy GT3 vévodí před závěrečným podnikem sezony na Hungaroringu Daniel Skalický. S výjimkou pilota Duck Racingu ale mají naději na titul také Gregor Zsigo se Štefanem Rosinou.

Na čele průběžného pořadí sprintu GT3 se před posledním podnikem letošní sezony, který bude o víkendu 24.-25. října hostit maďarský Hungaroring, nachází Gregor Zsigo. Vytrvalost této třídy má ovšem jiného celkového lídra. Tím je Daniel Skalický.

Pilot Duck Racingu zahájil letošní sezonu druhou příčkou v Grobniku. Na Slovakiaringu pak z toho byl bronz. Nejšťastnější ovšem mohl být po brněnském klání, které vyhrál. Za tyto výsledky si vysloužil dohromady 29 bodů.

Skalický ale stále nemá vyhráno. O jedenáct bodů za ním se totiž nachází na druhé příčce posádka Trevor Racingu ve složení Štefan Rosina a Gregor Zsigo (18 bodů). Tento slovenský tandem jsme letos mohli vidět ve vytrvalostních závodech na Slovakiaringu a v Brně. V obou případech dosáhl na stříbrný výsledek.

Matematická naděje na celkové prvenství ale stále žije i u dalších jezdců. Ze hry stále nejsou ani čtvrtý Bódis Kálmán (13,5 bodu), pátí Libor Milota se Sergejem Pavlovcem (12,5 bodu) a šestí David Vršecký s Tomášem Engem (12,5 bodu). Poslední dvě jmenované posádky se letos zapsaly mezi vítěze. Zatímco Milota s Pavlovcem slavili v Grobniku, Enge s Vršeckým na Slovakiaringu.