Vytrvalost GT patřila Skalickému

Vytrvalost GT patřila Skalickému

V brněnském vytrvalostním závodě se v rámci hodnocení GT radoval z vítězství Daniel Skalický, který zároveň ovládl třídu GT3. V GT4 slavil Tomáš Miniberger se Sergejem Pavlovcem, v D5 Tomáš Konvička a v Clio Cupu posádka Tomáš Pekař – Richard Meixner.

Sobotní program závodních víkendů našeho šampionátu tradičně uzavírá vytrvalostní závod. A na Automotodromu Brno tomu během prvního zářijového víkendu letošního roku nebylo jinak.

V odpoledním sprintu patřilo hodnocení třídy GT Gregoru Zsigovi, který těsně porazil svého úhlavního rivala v boji o titul Daniela Skalického. V hodinovém vytrvalostním klání si ale pilot stáje Duck Racing spravil chuť. Po startu z prvního místa předvedl dominantní výkon a dojel si jak pro celkové vítězství v hodnocení GT, tak v rámci GT3 a tím pádem navýšil své celkové vedení ve zmíněné třídě.

Vítěz dnešního GT sprintu Gregor Zsigo se tentokrát musel mezi „gététrojkami“ spokojit se druhou příčkou. Slovenský závodník v tomto případě nezávodil sám. O prostor strávený za volantem vozu BMW M6 GT3 se rozdělil se Štefanem Rosinou.

I třída GT4 patřila vedoucímu muži průběžného pořadí, a sice Tomáši Minibergerovi. Ten se dnes ve voze KTM X-Bow GT4 stáje RTR Projects střídal se Sergejem Pavlovcem. Na stříbro dosáhli Ferenc Ficza s Lubomírem Jakubíkem z Trevor Racingu. Bronzový úspěch slavili při svém prvním společném startu u nás manželé Filip a Gabriela Sajlerovi. Ti stejně jako vítězná posádka hájili barvy týmu RTR Projects.

S velkým smutkem bude nejspíše na brněnskou vytrvalost vzpomínat Miro Konopka. Pilot stáje ARC Bratislava totiž zcela suverénně dominoval kategorii D5 a zdálo se, že po dnešním sprintu bude oslavovat i nyní. V závěru závodu jej ale postihly technické potíže, které jej donutily zastavit na dráze a odstoupit. Konopkovy problémy se postaraly o výjezd zpomalovacího vozu.

Po Konopkově odstoupení zdědil vedoucí pozici Tomáš Konvička. Ve zbývajícím průběhu závodu si poté pilot JV Sport Racingu nenechal první místo nikým vzít a zaznamenal triumf.

Velice atraktivní boj o vítězství nabídla kategorie Renault Clio Cup. Zde se utkali o první místo posádka Carpek Racingu ve složení Tomáš Pekař a Richard Meixner spolu s tandemem týmu Buggyra Zero Mileage Racing. V něm překvapivě doplnil Yasmeen Kolocovou jediný český pilot formule 1 v historii Tomáš Enge.

Start připadl na Pekaře a Engeho. Ti spolu poté po celý první úsek závodu sváděli nervydrásající bitvu, během které si několikrát prohodili pozice. Byl to nakonec Pekař, kdo zajížděl na výměnu jezdců z čelní příčky.

Nicméně jakmile u Carpek Racingu usedl za volant Richard Meixner a u Buggyry Yasmeen Kolocová, začal se lámat chleba. Český pilot ihned zahájil únik a nakonec vybojoval pro Carpek Racing již druhý sobotní triumf (po závodě Renault Clio Cupu, který ovládl Tomáš Pekař). Engemu a Kolocové musela vystačit druhá pozice.