GT vytrvalosti kralovali Vršecký a Enge

GT vytrvalosti kralovali Vršecký a Enge

Vytrvalostní závod GT patřil na Slovakia Ringu posádce ve složení David Vršecký a Tomáš Enge, kteří zároveň ovládli třídu GT3. V GT4 slavili Ferenc Ficza s Lubomírem Jakubíkem a v Renault Clio Cupu Yasmeen Kolocová s Téem Calvetem. Hodnocení D5 ovládli Miro a Maťo Konôpkovi.

Stáj Buggyra Zero Mileage Racing zažila velice úspěšný premiérový závodní den v našem šampionátu. Po triumfu Davida Vršeckého v GT sprintu totiž tým ovládl i hodinový vytrvalostní závod GT. I v tomto případě jsme za volantem Mercedesu AMG GT3 viděli Davida Vršeckého. Tentokrát se ovšem dělil o prostor strávený ve voze s účastníkem tří velkých cen F1 (2001), účastníkem závodu 500 mil Indianapolis (2005) nebo vítězem závodu 24 hodin Le Mans v kategorii GTS (2003) Tomášem Engem.

Pokud ale očekáváte, že pro favorizovanou dvojici byla cesta za vítězstvím procházkou růžovou zahradou, mýlíte se. Zejména v první polovině závodu totiž Davida Vršeckého ohrožoval na čele Štefan Rosina z týmu Trevor Racing, jedoucí v posádce s Gregorem Zsigem. Později ale mezera mezi těmito dvěma vozy začala narůstat. Rosina se Zsigem se tak museli spokojit se druhou příčkou.

Z pódiového výsledku se mohl v GT3 radovat také Duck Racing. Na třetí příčce totiž proťal cílovou pásku Daniel Skalický.

V GT3 sice Trevor Racing na vítězství nedosáhl, chuť si ale spravil v GT4. Tam totiž triumfovali Ferenc Ficza s Lubomírem Jakubíkem. Pro Ficzu se rovněž jednalo o druhé prvenství dne. Na nejvyšší stupeň vystoupil již po sprintu GT4. Na druhé příčce dorazila do cíle posádka ve složení Filip Sajler a Tomáš Miniberger. První jmenovaný tak zažil úspěšné premiérové vystoupení na naší scéně.

Tým Buggyra Zero Mileage Racing ale neslavil ve vytrvalosti pouze v hodnocení GT3, ale také v Renault Clio Cupu. Tuto třídu ovládli Yasmeen Kolocová a Téo Calvet, který letos bude účinkovat v Evropském šampionátu tahačů. Druzí skončili Thomas Fischer s Rene Martinkem.

V D5 si k radosti domácích fanoušků dojeli pro vítězství Miro Konôpka a a jeho syn Maťo z týmu ARC Bratislava. Druhý dojel Tomáš Konvička.