Ve sprintu GT3 je k titulu nejblíže Zsigo

Ve sprintu GT3 je k titulu nejblíže Zsigo

K titulu letošního šampiona sprintového hodnocení třídy GT3 má před závěrečným podnikem letošní sezony na Hungaroringu nejblíže Gregor Zsigo. Vyhráno ale slovenský jezdec stále nemá.

Letošní sezona vyvrcholí o víkendu 24.-25. října na maďarském okruhu Hungaroring. V případě hned několika hodnocení stále ještě nevíme, kdo získá titul. Jedním z takových případů je sprint třídy GT3.

Zde je momentálně nejblíže k zisku celkového prvenství Gregor Zsigo. Slovenský jezdec hájící barvy stáje Trevor Racing se v každém z dosavadních šesti závodů dokázal umístit na stupních vítězů. Nejvíce zazářil v prvním závodě podniku na Masarykově okruhu v Brně, kde dovezl své BMW M6 GT3 do cíle na první příčce. Na kontě má Zsigo celkem 29 bodů.

Pilot Trevor Racingu se sice v tuto chvíli nachází na čele, to ale neznamená, že má absolutní prvenství v kapse. Opak je pravdou. Pouze 3,5 bodu na něho totiž ztrácí průběžně druhý Daniel Skalický. Pilot Duck Racingu nasbíral v předchozích podnicích v Grobniku, na Slovakiaringu a v Brně dohromady 25,5 bodu.

Na titul ovšem může stále pomýšlet také Skalického týmový kolega Petr Kačírek. Tomu patří s 21,5 bodem celkové třetí místo. Že se s ním musí stále počítat, prokázal matador české okruhové scény ve druhém brněnském závodě. V něm triumfoval.

Počet aspirantů na titul ale na čísle tři nekončí. Teoretická šance totiž stále žije také u suveréna úvodního podniku letošní sezony Libora Miloty, který má na kontě 12,5 bodu. Stejná suma se nachází rovněž na kontě celkově pátého Davida Vršeckého, který zase ovládl oba závody na Slovakiaringu. Ze hry není ani šestý Bódis Kálmán (6 bodů).