Zsigo se stal třetím letošním vítězem GT sprintu

Zsigo se stal třetím letošním vítězem GT sprintu

Sobotní sprintový závod vozů GT ovládl v Brně Gregor Zsigo, který současně zvítězil v GT3. Třída GT4 patřila Ferenci Ficzovi, GTC Boleslavu Waszkovi a D5 Miru Konopkovi.

Během úvodního podniku letošní sezony v chorvatském Grobniku ovládl oba sprintové závody vozů GT Libor Milota. Na Slovakia Ringu pak jeho počin napodobil David Vršecký, který rovněž vystoupil na nejvyšší stupeň po obou jízdách víkendu. A po sobotním brněnském závodě přibylo na seznam letošních vítězů třetí jméno – Gregor Zsigo.

Cesta pilota stáje Trevor Racing za premiérovým triumfem v ročníku 2020 ale nebyla ani trochu snadná. Slovenský závodník totiž v závodě svedl nelehkou bitvu se svým úhlavním rivalem v boji o titul Danielem Skalickým a dlouho to byl právě pilot Duck Racingu, kdo tahal za delší konec.

Nakonec to byl ale Zsigo, kdo projel pod šachovnicovou vlajkou jako první a upevnil si tak celkové vedení. To mu díky konzistentním výkonům patřilo již před začátkem víkendu, ačkoli tou dobou ještě na kontě žádný triumf neměl. Skalický se musel spokojit se druhým místem. V tomto pořadí se dvojice neumístila pouze v rámci celkové klasifikace GT, ale rovněž v hodnocení GT3.

GT4 se neslo opět ve znamení boje mezi Ferencem Ficzou a Sergejem Pavlovcem. I tentokrát si byli oba velice vyrovnanými soupeři, stejně jako v předchozích třech závodech ale slavil Ficza a postaral se tak svému týmu Trevor Racing hned o dvojitou radost. Pavlovec dorazil do cíle jako druhý. Třetí místo znovu obsadil Piotr Wira.

Ve třídě GTC zvítězil Boleslav Waszek. V D5 se stejně jako v obou závodech na Slovakia Ringu radoval Miro Konopka. Pilota týmu ARC Bratislava doplnila na bedně dvojice JV Sport Racingu. Stříbro bral Petr Lisa a bronz Jiří Svoboda.