V GT4 sprintu vede Pavlíček, těsně za ním je Ficza

V GT4 sprintu vede Pavlíček, těsně za ním je Ficza

Po úvodních dvou podnicích letošní sezony vévodí sprintovému hodnocení kategorie GT4 Matěj Pavlíček. Druhý Ferenc Ficza však na něj ztrácí pouhých 3,5 bodu.

Matěj Pavlíček letos zažívá na okruhové scéně svou premiérovou sezonu po přechodu z motokár. Tu tráví v našem šampionátu, kde závodí v kategorii GT4 s vozem KTM X-Bow GT4 stáje RTR Projects. A zatím může být velmi spokojen. Kromě vytrvalostního hodnocení kategorie GT4, kde spolu se svým parťákem Erikem Janišem zatím ovládl všechny závody, totiž kraluje také ve sprintu. V něm zvítězil ve třech z dosavadních čtyř závodů. K tomu si připsal jednu třetí pozici. Na kontě má 25 bodů.

Pavlíčka ale ve zbytku sezony rozhodně nečeká snadný úkol. Ani v nejmenším totiž nemůže podceňovat Ference Ficzu. Maďar ze stáje Trevor Racing, který se loni stal v GT4 sprintu vicemistrem, totiž letos ještě ani jednou nechyběl na stupních vítězů. Nejvíce zazářil při druhém víkendovém závodě na Hungaroringu, který vyhrál. Dosud posbíral celkem 21,5 bodu. To znamená, že na Pavlíčka momentálně ztrácí pouze tři a půl bodu.

Počítat ale ve zbytku sezony musíme také s Gregou Šimunovičem ze stáje Lema Racing, který je momentálně s devíti body celkově třetí poté, co si na Hungaroringu připsal dvě druhá místa. Poslední slovo ale ještě určitě neřekli ani loňský šampion vytrvalostního hodnocení GT4 Tomáš Miniberger nebo úřadující šampion sprintu GT4 Sergej Pavlovec. Ti mají na kontě 7,5 bodu. Oba si tuto sumu připsali za jedno třetí místo z podniku na Slovakiaringu.

Tomáš Miniberger a Sergej Pavlovec se na Slovakiaringu představili ve voze KTM X-Bow GT4 se startovním číslem 93. Foto: Petr Frýba

Druhé housle ovšem určitě nebudou chtít hrát ani u týmu Buggyra Zero Mileage Racing. Tato stáj se má v plánu ke kategorii GT4 připojit v průběhu sezony s novým vozem Mercedes-AMG GT4.

Třetí podnik sezony se uskuteční o víkendu 11.-13. června v polské Poznani.

Úvodní foto: Petr Frýba