Buggyra rozšíří startovní pole třídy GT4

Buggyra rozšíří startovní pole třídy GT4

Stáj Buggyra Zero Mileage Racing plánuje nastoupit v průběhu letošní sezony v kategorii GT4 s vozem Mercedes-AMG. Dostanou v něm šanci mladí talenti.

Startovní pole kategorie GT4 se během letošního roku rozroste. A rozhodně nepůjde a ledajaký přírůstek. Plán zasáhnout během letoška do této třídy má totiž renomovaná závodní stáj Buggyra Zero Mileage Racing. Ta pořídila vůz Mercedes-AMG GT4.

Jedná se aktuálně o jeden z nejlepších závodních strojů pro přípravu jezdců bez použití přítlaku. S novým speciálem plánujeme účast ve vybraných evropských sériích GT4, v této chvíli je jistá francouzská série. Hodláme startovat i v ESET Cupu, který se těší stále větší popularitě,“ uvedl šéf stáje Martin Koloc.

Stáj Buggyra Zero Mileage Racing už nyní vlastní dva Mercedesy. Foto: Buggyra Zero Mileage Racing

V novém voze chce Buggyra dát šanci mladým talentovaným jezdcům. Dohlížet na ně bude zkušený David Vršecký. Ten letos hájil při úvodních dvou podnicích barvy Buggyry v kategorii GT3. Zatímco ve sprintu se mimo jiné i s jedním vítězstvím nachází na druhé příčce průběžného pořadí, ve vytrvalosti je společně se svou parťačkou Aliyyah Kolocovou pátý. Právě Aliyyah Kolocová je jedno z jmen, které přichází v úvahu ohledně jezdeckého složení pro kategorii GT4. Nabízí se i její sestra Yasmeen, která v našem šampionátu účinkuje s Renaultem Clio.

Můžeme tedy očekávat, že závody kategorie GT4 nabídnou po příchodu stáje Buggyra Zero Mileage Racing ještě atraktivnější podívanou. Zajímavé souboje můžeme jak ve sprintových, tak vytrvalostních závodech této kategorie vídat již nyní. Děje se tak díky stájím RTR Projects, Trevor Racing nebo Lema Racing. Možnost účasti v některém z letošních závodů kategorie GT4 navíc před časem nevyloučila ani někdejší přední stáj naší série Šenkýř Motorsport.

Zdroj a úvodní foto: Buggyra Zero Mileage Racing