Je skvělé, že tento šampionát existuje, říká Kačírek

Je skvělé, že tento šampionát existuje, říká Kačírek

Jezdec a současně šéf stáje Duck Racing Petr Kačírek poskytl rozhovor pro náš web. Uvidíme i letos jeho tým v našem šampionátu? A pokud ano, jaké budou jeho ambice? To a mnoho dalšího se můžete dozvědět.

Loňská sezona byla pro vaši stáj Duck Racing velice úspěšná. Vy sám jste obsadil třetí místo ve sprintovém hodnocení GT3 a také v celkové klasifikaci GT sprintu. Váš týmový kolega Daniel Skalický se pak stal celkovým vítězem našeho seriálu. Do toho vyhrál celková hodnocení GT vytrvalosti a GT sprintu, stal se šampionem GT3 vytrvalosti a rovněž vicemistrem GT3 sprintu. Jak jste byl s loňskou sezonou spokojen, a to jak z pohledu šéfa týmu, tak z pohledu jezdce?

Ano, byla to jedna z nejlepších sezon Duck Racingu, ne-li zcela nejlepší v éře GT3. Samozřejmě jsme zažili úspěšné mistrovské ročníky s BMW M3 GT3 ve třídě do 3500 cm3 nebo ještě dříve v pohárových závodech s Fordem. GT závody jsou ale přeci jen na nejvyšší příčce okruhového závodění cestovních aut, takže asi ano, byla to nejlepší sezona.

Svoje výsledky a závodění jsem celou sezonu podřídil Danovi, takže na lepší umístění jsem myslet nemohl. I tak jsem velmi spokojen, svoje jsem si odjezdil a užil. Ale jak už jsem zmínil, prioritou v týmu byl Dan a všechno v týmu se mu podřídilo. V nadsázce mohu říct, že měl nejlepší auto, co dokážeme připravit, nejlepší pneu, nejlepší jídlo, nejlepší hotel a nejlepší Gin Tonic (směje se – pozn. red.). Prostě jsme se starali o to, aby mohl myslet jen na řízení a všechno ostatní mohl vypustit.

Odměnil se nám velmi dobrými a konstantními výkony, které nás dovedly až ke zmíněným úspěchům. Prostě všechno bylo loni tak, jak to má v závodním týmu být a dopadlo to po zásluze.

Daniel Skalický loni dělal Duck Racingu radost.

Jaký je váš názor na náš šampionát? Co je na něm podle vás nejlepší?

Je skvělé, že tento šampionát existuje a že se někdo z pozice promotéra stará o zdárný průběh závodního víkendu. Mám obavy, že kdyby vše záviselo jen na národních federacích, tak už se dnes žádné okruhy nejezdí.

Uvidíme vás a váš tým Duck Racing závodit u nás také letos?

Já pevně věřím, že ano. Snad se situace kolem koronaviru uklidní a odjedeme kompletní sezonu. Naše Audi prošlo před Vánoci kompletní repasí, v současnosti čekáme na několik posledních dílů a co nejdříve vyrazíme na první testy.

Docela se těším, až si sednu do auta a vyrazím na trať. Zimu sice trávím ve Spojených arabských emirátech, kde jedeme místní rallyeový šampionát s Fabií R5 a moc si to užíváme, ale svezení v autě GT3 po okruhu má své kouzlo a jelikož jsem na okruzích doslova vyrostl, tak se vždy na jaře strašně těším. Nic na tom neubírá ani fakt, že to bude letos má jubilejní třicátá sezona na okruzích. Prostě mě to pořád baví.

Bude letos barvy vaší stáje hájit kromě vás opět také Daniel Skalický?

S Danem jsme v jednání. Po loňské úspěšné sezoně, kdy vyhrál, co mohl a zažil svou nejlepší sezonu v kariéře, doufám, že najde motivaci pro obhajobu všech prvenství a pojede dál. Za ta léta strávená společně po závodech a v boxech jsme jako jedna rodina a nedovedu si představit, že by se na tom mělo něco měnit.

Byla to má nejlepší sezona, říká Skalický

Náš šampionát se letos po delší době vrátí do Poznaně. Jak se těšíte na to, až si na tomto okruhu znovu zazávodíte?

Poznaň je pro mě srdeční záležitost. Poprvé jsem tam závodil v roce 1992 ve Ford Fiesta Cupu a v následujících letech jsem tam ve stejném seriálu několikrát i zvítězil. Také jsem tam měl samozřejmě několik karambolů, ale Poznaň je díky svému paddocku, který tam vlastně není, atmosféře sousedící burzy a boxům v lese mezi stromy v prachu a písku jedinečná mezi současnými moderními okruhy. Trať v Poznani je navíc velmi náročná na řízení a neodpustí žádnou chybu.

Svou účast v letošní sezoně kategorie GT3 nedávno potvrdila stáj Good Speed Racing a její jezdec Piotr Wira. Toto spojení loni účinkovalo v kategorii GT4. Letos ale nastoupí s vozem Mercedes-AMG GT3. Co od Wiry a Good Speed Racingu očekáváte? Myslíte, že pro vás a pro váš tým můžou být hrozbou v boji o titul?

Tak samozřejmě. Pokud pojedou s novým Mercedesem GT3 a Piotr bude rychlý, tak budeme mít o problém více, tedy o dalšího soupeře více. Ale jak já říkám v našem týmu už dlouhých třicet let, kachny se počítají až v cíli.

Wira a Good Speed Racing se přesunou do GT3

Jaké budou vaše ambice pro letošní sezonu? Věříte, že můžete být stejně úspěšní jako loni?

To bude velmi těžké. Loni vyšlo úplně všechno skvěle, a to se nestává každý rok. V motorsportu jste jeden rok nahoře, druhý totálně dole a nevíte vlastně proč, vždyť všechno jste přece dělali úplně stejně. Takže uvidíme, věřím, že poslední nebudeme, ale že by se nám podařilo obhájit všechno z loňské sezony, to asi ne, jsem realista.