Zsigo s Waszkem získali druhé vytrvalostní vítězství v řadě

Vítězi třídy GT3 se ve vytrvalostním závodě na Slovakiaringu stali Gregor Zsigo a Dennis Waszek ze stáje Trevor Racing. V GTC zvítězil Petr Brecka a v GT4 přidali další letošní triumf Matěj Pavlíček s Erikem Janišem. Třída LMP patřila posádce Jacek Zielonka – Jakub Litwin.

Gregor Zsigo a Dennis Waszek ze stáje Trevor Racing se po vytrvalostním vítězství v chorvatském Grobniku objevili na nejvyšším stupni třídy GT3 také na Slovensku. Za vítězstvím dvojice vykročila již v pátek, kdy vyhrála v kvalifikaci. V sobotu poté své kvalifikační umístění potvrdila.

Za Zsigem a Waszkem dorazil do cíle na druhé příčce Stanislaw Jedlinski. Pro Poláka se jedná o první letošní umístění na stupních vítězů ve vytrvalostních závodech. Bronz si ve třídě GT3 odnesl jezdec stáje GT2 Motorsport Petr Brecka.

Do startovního pole třídy GT3 se na Slovensku po chorvatské absenci vrací Marcin Jedlinski. Polák ale zažil smolné vytrvalostní vystoupení. Jezdec Olimp Racingu si v úvodu poškodil vůz po kolizi s BMW M6 GT3 posádky Zsigo-Waszek. Opravou ztratil Jedlinski hodně času. Později se sice byl schopen vrátit zpátky do závodu, ve třídě GT3 ale obsadil čtvrté místo.

Petr Brecka se v cíli neradoval pouze ze třetího místa v GT3. Triumfoval totiž také ve třídě GTC. Druhou příčku obsadil v GTC Bolek Waszek.

Ve třídě GT4 dosáhli již na čtvrtý letošní triumf Matěj Pavlíček s Erikem Janišem ze stáje RTR Projects. Na cestě za triumfem je nezastavila ani penalizace průjezdu boxy za zavinění kolize. Druzí skončili Aliyyah Kolocová a David Vršecký ze stáje Buggyra. Třetí místo brali Grega Šimunovič s Mathiasem Lodim. Třídu LMP vyhráli Jacek Zielonka s Jakubem Litwinem.

Matěj Pavlíček a Erik Janiš dosáhli na další vytrvalostní vítězství. Foto: Petr Frýba

Úvodní foto: Petr Frýba