Zengő Motorsportu zkrátil dubajský výlet déšť

Zengő Motorsportu zkrátil dubajský výlet déšť

Stáj Zengő Motorsport si o víkendu v Dubaji zazávodila o něco méně, než bylo v plánu. Letošní ročník zdejšího čtyřiadvacetihodinového závodu totiž předčasně ukončil déšť.

Zrak většiny fanoušků motoristického sportu se během druhého lednového víkendu obracel k Dubaji. Zde se totiž uskutečnil již 15. ročník místního čtyřiadvacetihodinového podniku.

Toto klání se týkalo mimo jiné také ESET V4 Cupu. Ten zde byl totiž zastoupen týmem Zengő Motorsport, který je příznivcům série známý díky účinkování v kategorii TC-3500. Na pobřeží Perského zálivu nastoupil ve třídě TCR. Maďarská stáj navíc do svého již sedmého účinkování v tomto závodě nastoupila v sestavě složené z tváří, které našim příznivcům rovněž nejsou neznámé.

Za volantem vozu Cupra se totiž střídali Gábor Kismarty-Lechner (šampion sprintu TC-3500 z roku 2019 a vytrvalosti v sezoně 2018), Csaba Tóth (mistr vytrvalosti TC-3500 z roku 2018), Tamás Horváth a sám šéf stáje Zoltán Zengő. Poslední dva jmenované jsme již ale mohli vidět v ESET V4 Cupu také, když zasáhli do úvodního podniku loňské sezony na Hungaroringu.

Dubajské dobrodružství ovšem skončilo pro zeleno-černé barvy o něco dříve, než mělo. Nestalo se tak ale pouze v jejich případě, nýbrž u všech účastníků. V pátek totiž dorazil na okruh silný déšť, který se po sedmi hodinách postaral o vyvěšení červených vlajek a jelikož se podmínky nezlepšily, rozhodlo se ředitelství závodu z bezpečnostních důvodů úvodní podnik nové sezony 24H Series již nerestartovat.

https://www.instagram.com/p/B7LQ2vHFkrQ/?utm_source=ig_web_copy_link

Maďarské kvarteto se v celkové klasifikaci umístilo na 51. příčce. V kategorii TCR pak vozu se startovním číslem 133 jen těsně uniklo umístění mezi nejlepšími deseti, když obsadil 11. pozici.

Ačkoli si ale Zengő Motorsport v nejlidnatějším městě Spojených arabských emirátů závodění moc neužil, přesto nemuseli členové týmu odjíždět špatně naladěni. To platilo zejména pro Gábora Kismartyho-Lechnera, který v pátek na startovním roštu učinil velmi originálně jeden z velkých životních kroků a požádal svou přítelkyni o ruku. Jeho vyvolená samozřejmě neodpověděla jinak než ano.

https://www.instagram.com/p/B7IxuUlhV-S/?utm_source=ig_web_copy_link

titulní fotografie: Zengő Motorsport /Facebook