Závody na Hungaroringu ukázaly stoupající oblibu vozů specifikace TCR

Závody na Hungaroringu ukázaly stoupající oblibu vozů specifikace TCR

Úvodní podnik ESET MMSR na Hungaroringu se konal v rámci druhého závodního víkendu FIA WTCR a vozům specifikace TCR tak byla v Maďarsku věnována nemalá pozornost. Na startovním roštu se sešlo jedenáct automobilů specifikace TCR, předvedly divácky napínavé a atraktivní souboje.

Jezdecké pole bylo vskutku mezinárodní a za volantem cestovních vozů se objevovali piloti z České republiky, Slovenska, Polska, Srbska, Makedonie a samozřejmě nechyběli ani domácí Maďaři. Právě domácí Bálint Hatvani s Alfou Romeo Giulietta týmu Unicorse Racing se stal vítězem prvního třináctikolového klání. Maďar předved krásný a těsný souboj se srbským matadorem Milovanem Vesničem v Seatu Leon (ASK Vesnič) a v cíli tuto dvojici dělily necelé tři vteřiny. Z bodů za třetí místo se radoval juniorský jezdec týmu Křenek Motorsport Václav Nimč jr., jenž letos usedá za volant vozu Audi RS3 LMS.

Souboje vozů TCR pak pokračovaly i v nedělním sprintu, kde se tentokrát radoval Milovan Vesnič a o jeden stupínek si vylepšil sobotní jízdu. Druhou pozici s šestivteřinovou ztrátou obsadil další domácí jezdec – Márk Jedlóczky se Seatem Leon (JLG Sport Nonprofit) a trio nejlepších uzavřel vítěz sobotního závodu Bálint Hatvani s Alfou Romeo.

Vytrvalostní závod byl další možností otestovat kvality světové techniky, která si našla cestu do řady mezinárodních šampionátu. Vozy TCR absolvovaly vytrvalostní závod v sobotu v podvečer a vítězem se stal slovenský jezdec Jakub Ryba s Volkswagenem Golf týmu Brutal Fish Racing. Pro body za druhé místo si dojela maďarská posádka Csaba Tóth a L.G. Kismarty (Seat Leon/Zengo Motorsport) a z bronzu se radovali Srbové Mladen Lalušič a Nicola Milkovič (Seat Leon/Lein Racing).

Závodní víkend v Maďarsku hodnotili jezdci TCR pozitivně a početné startovní pole se nyní může pomalu připravovat na další podnik, který se bude konat už za tři týdny na další trati šampionátu formule 1 – na okruhu Red Bull Ring v Rakousku.

Pořadí po dvou závodech:

 1. Milovan Vesnič/ASK Vesnič/Seat Cupra – 35b
 2. Bálint Hatvani/Unicorse Sportegyesület/Alfa Romeo Giulietta – 32b
 3. Václav Nimč jr./Křenek Motorsport/Audi R3 LMS – 22b
 4. Márk L. Jedlóczky/JLG Sport Nonprofit Kft./Seat Cupra – 16b
 5. Jakub Wyszomirski/ASK Vesnič/Honda Civic TCR – 14b
 6. Mladen Lalušič/Lein Racing/Seat Cupra – 10b
 7. Anett György/Zengö Motorsport/Seat Cupra – 9b
 8. Nikola Milijkovič/Lein Racing/Seat Cupra – 8b
 9. Viktor Davidovski/Viktor DavidovskiúHonda Civic TCR – 6
 10. Martin Ryba/Brutal Fish Racing Team/VW Golf TCR – 5b
 11. Czaba Tóth/Zengö Motorsport/Seat Cupra – 5b
 12. Michal Malíček/Brutal Fish Racing Team/VW Golf TCR – 0b

COMMENTS