Závod malého sprintu vyhrál nováček Michal Makeš

Závod malého sprintu vyhrál nováček Michal Makeš

Sobotní program úvodního víkendu na Hungaroringu odstartoval první závod „malého“ sprintu.

Tomu dominoval nově příchozí jezdec týmu Mičánek Motorsport Michal Makeš s Renaultem Clio. Makeš tak dnes potvrdil svou rychlost ze včerejší kvalifikace a po zásluze se tak raduje z maximálního bodového zisku.

Průběh závodu poznamenal dlouhý výjezd safety caru, který si ve třetím kole vyžádala nehoda Dušana Kouřila a Enrica Faeho.

„Podařilo se mi skvěle odstartovat a svou pozici udržet i po safety car fázi. Po restartu jsem jel už jen defenzivu, abych si za zády udržel Mathiase, kterého jsem měl celou dobu na kufru. Bylo to hodně těsné, ale nakonec se mi to vše podařilo, takže jsem hodně spokojen,“ tak zněla slova vítěze závodu Michala Makeše po dojetí do parc fermé.

Připomeňme, že pro Makeše to dnes byla premiéra na velkém okruhu. Jeho závodní životopis se tak po dvou motokárových sezónách rozrostl o první vítězství na velké závodní trati.

Se ztrátou 0,44s projel cílem jako druhý loňský vítěz Twingo Cupu Mathias Lodi (Lema Racing) z Itálie a body za třetí místo si na své konto připsal další nováček Jáchym Galáš z týmu GT2 Motorsport.

Pořadí na dalších místech: Zoran Poglajen, László Laczko, Miha Primožič.

V hodnocení starších Clií třetí generace zvítězil polský jezdec Sebastian Kolakowski před Martinem Fischerem a jeho otcem Alfredem.

Start druhého víkendového závodu je naplánován na neděli 14:05.

COMMENTS