Weixler nevylučuje návrat do ESET V4 Cupu

Weixler nevylučuje návrat do ESET V4 Cupu

Bývalý šampion Renault Twingo Cupu a Chevrolet Cruze Cupu Pirmin Weixler nevylučuje možnost, že by se znovu ukázal v ESET V4 Cupu.

Jméno Pirmina Weixlera je fanouškům ESET V4 Cupu známo zejména z let 2016 a 2017. Toto období bylo z jeho pohledu velice úspěšné. Zatímco v prvním případě se stal šampionem Renault Twingo Cupu, o rok později si dojel pro titul zase v Chevrolet Cruze Cupu.

Na Essen Motor Show poskytl bavorský závodník pro oficiální stránky našeho šampionátu rozhovor. V něm mimo jiné nevyloučil, že by se mohl v ESET V4 Cupu znovu ukázat.

Co tě na Essen Motor Show přivádí?

Od té doby, co jsem roku 2016 získal v Twingo Cupu titul, se díky Josefu Křenkovi a Křenek Motorsportu starám o jeho prezentaci ve výstavním stánku. Letos zde navíc máme také dva simulátory, které mi dávají příležitost připravit se na nadcházející sezonu, jelikož se již v lednu představím v Dubaji.

Jaká byla tvoje letošní sezona?

Letošní sezona byla z mého pohledu úspěšná. Závodil jsem v Mini Challenge CTT a ačkoli jsem měl k dispozici méně konkurenceschopný vůz, dokázal jsem vyhrávat a dojíždět v nejlepší trojici. V závěru jsem dokonce bojoval i o celkové prvenství. Kvůli defektu v posledním závodě jsem se ale musel spokojit s titulem vicemistra.

https://www.instagram.com/p/BwH_iIWlyyl/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

A co plánuješ pro nadcházející sezonu?

Jak již bylo zmíněno, v lednu se představím v Dubaji, kde absolvuji s vozem Mini podnik WEK 6H Nightrace a získám tak svou první zkušenost na mezinárodní scéně vytrvalostního závodění. Zbytek sezony 2020 je stále otevřený. V roli hostujícího jezdce si ale dovedu představit i návrat do ESET V4 Cupu. Zejména Renault Clio Cup se totiž vyvíjí slibně a pátá generace vozů by navíc měla být levnější.