Vršeckého vítězný debut v GT

Vršeckého vítězný debut v GT

Premiéra v GT sprintu skončila pro Davida Vršeckého tím nejlepším možným způsobem. Pilot stáje Buggyra Zero Mileage Racing totiž ovládl s vozem Mercedes AMG GT3 sobotní závod na Slovakia Ringu. Druhý dojel vítěz kategorie GTC Kurt Wagner a třetí příčku bral Petr Kačírek. V GT4 triumfoval Ferenc Ficza a v D5 Miro Konôpka.

Svých největších kariérních úspěchů dosáhl David Vršecký na scéně závodů tahačů. Tam vybojoval dva tituly evropského šampiona. Tento víkend na Slovakia Ringu ovšem český závodník ukazuje, že mu svědčí rovněž závody vozů GT.

Že by se v podání pilota stáje Buggyra Zero Mileage Racing mohlo jednat o vydařený debut v našem šampionátu, naznačila už včerejší kvalifikace, kde si vyjel pro start sobotního závodu GT pole position. A slibnou výchozí startovní pozici dokázal proměnit. Po dominantním výkonu si totiž dojel jak pro celkové vítězství mezi „gétéčky“, tak pro prvenství v rámci třídy GT3.

„Jsem naprosto nadšený. Na této trati jsem jel pouze s tahačem, s GT jsem tady poprvé. Velké díky patří týmu, mechanikům a Tomášovi (Engemu – pozn. red.), se kterým se mohu porovnávat. Během závodu jsem zažil pár krizovek, v jednom místě jsem se například dostal dvěma koly na trávu a měl jsem obavu, že už tam auto zůstane. Ale naštěstí jsme vše zvládli,“ uvedl Vršecký v cíli.

Za Vršeckým dorazil do cíle Kurt Wagner, který skončil v absolutní klasifikaci GT druhý. I Němec hájící barvy navrátivší se stáje Mičánek Motorsport powered by Buggyra ale mohl oslavovat vítězství. Na to dosáhl v rámci hodnocení GTC.

Celkové stupně vítězů v GT završil Petr Kačírek. Tento zkušený závodník projel pod šachovnicovou vlajkou na třetím místě. Jezdec stáje Duck Racing stál na roštu jako druhý. Ihned v úvodu se ale propadl za Kurta Wagnera a ve zbývajících kolech již nebyl schopen odvety.

Pódium kategorie GT3 doplnil bronzový Gregor Zsigo. Jezdec Trevor Racingu obsadil v absolutní klasifikaci čtvrtou příčku. V GTC doprovodil Wagnera na pódium druhý Boleslav Waszek.

V GT4 jsme tento víkend svědky dalšího dějství bitvy Sergej Pavlovec versus Ferenc Ficza. Ti si v Grobniku připsali na konto po jednom vítězství. V kvalifikaci se vedlo lépe Pavlovcovi a vyjel si tak pole position. V dnešním závodě byl ale šťastnější Ficza a připsal si tak na konto druhý triumf v sezoně. Jezdec stáje RTR Projects si v tomto případě musel vystačit se druhou příčkou. Třetí skončil Piotr Wira.

V D5 udělal radost domácím příznivcům Miro Konôpka. Ten totiž zvítězil. Druhý dojel Petr Lisa a třetí vítězův syn Maťo Konôpka.