Vítězný předjížděcí manévr v podání Richarda Chlada jr.

Vítězný předjížděcí manévr v podání Richarda Chlada jr.

Richard Chlad jr. učinil důležitý krok k vítězství v závodu GT už v prvním kole ve dvanácté zatáčce, kdy předjel Marcina Jedlinskiho a souboj této dvojice pak okořenil celý zbytek dramatického závodu.

Z pole-position startoval vítěz sobotního závodu Marcin Jedlinski a v první řadě ho doplnil právě Chlad jr., který na polského soupeře zaútočil při ostrém brzdění do dvanácté zatáčky. Prakticky se jednalo o moment překvapení a Chlad jr. nastrčil své černozlaté audi na vnitřek. Jedlinski už se nestihl ubránit a propadl se na druhé místo.

Drama ale teprve začínalo. Chlad jr. se starší generací Audi R8 LMS urputně hájil svou pozici před intenzivně dorážejícím Jedlinskim s novější technikou ingolstadtské automobilky. Oba se na Hungaroringu naháněli na limitu svých možností a každým náznakem útoku tuhla krev v žilách přihlížejícím divákům. Jejich souboj trval řadu kol a byl to překvapivě Jedlinski, kdo podlehl tlaku ze strany soupeře a v poslední čtrnácté zatáčce dostal hodiny. Tím pádem mohl Chlad jr. nepatrně zvolnit a v rozumném tempu dokroužit pro zasloužené vítězství před Jedlinskim a celkově třetím Samuelem Sládečkou.

Chlad jr. tak v kategorii GT3 navázal na prvenství ve vytrvalosti a z Hungaroringu si odváží dva vítězné poháry. Druhé místo obsadil Jedlinski a v rámci GT3 byl na třetím místě klasifikován Stanislav Jedlinski.

V kategorii GTC se rovněž bojovalo. Rivalita mezi dvěma Lamborghini Huracan bavila publikum stejně jako duel vůz Audi R8 na čele. V úvodních kolech kategorie GTC vedl Bronislav Formánek a odrážel útoky Samuela Sládečky. Italské vozy jezdily v těsném sledu za sebou až se nakonec Sládečka úspěšně posunul před Formánka a vyhrál klasifikaci GTC před Formánkem a jeho týmovým kolegou z Mičánek Motorsport Liborem Dvořáčkem. V kategorii GT4 zvítězil s BMW M4 Gregor Zsigo.

Výsledky