Vítězem Twingo Cupu byl dodatečně korunován Tomaž Trček

Vítězem Twingo Cupu byl dodatečně korunován Tomaž Trček

Tradiční dramatické momenty nabídl závěrečný závod víkendové Velké ceny Slovenska. Úkolu finálového sprintu dne se zhostil Twingo Cup, který je zárukou napínavých situací a nezřídka dochází i ke kolizím. Nejinak tomu bylo i na Slovensku.

Z pole-position vyrazil do závodu vítěz sobotní jízdy Gašper Dernovšek, který v souboji o nejrychlejší měřený čas překonal bratrskou dvojici Kramerových. Dernovšekovi však vypálil rybník Alfred Kramer a od prvního kola se zhostil vedení. Průběh závodu se samozřejmě vyznačoval častými předjížděcími manévry, které ale vyústily i v havárie. Právě Alfred Kramer a Dernovšek obdržely po závodě třicetivteřinovou penalizaci a přišli o dobré umístění. Nejvíce to mrzelo Alfreda Kramera, jenž projel cílem na prvním místě s náskokem 0,041 sekundy před Tomažem Trčkem. Půlminutovou penalizací se ale propadl na páté místo před druhého hříšníka Dernovšeka.

Závod tak vyhrál Tomaž Trček s pětivteřinovým náskokem před Jakou Marinšekem a třetím Stefanem Kramerem, který je v průběžném hodnocení těsně za Trčkem a jen pár bodů před bratrem Alfredem

Výsledky
1. Tomaž Trček
2. Jaka Marinšek
3. Stefan Kramer

COMMENTS