Ve vytrvalosti GT4 má k titulu nejblíže Miniberger

Ve vytrvalosti GT4 má k titulu nejblíže Miniberger

Před posledním podnikem letošní sezony se v čele průběžného pořadí vytrvalostního hodnocení GT4 nachází Tomáš Miniberger. Pilot stáje RTR Projects ale stále nemá vyhráno.

Situace v boji o titul není před posledním podnikem letošní sezony na Hungaroringu (24.-25. října) otevřená pouze ve sprintových závodech GT4. Podobně je tomu i ve vytrvalosti této třídy.

Po úvodních třech podnicích sezony se na celkovém prvním místě nachází Tomáš Miniberger. Pilot stáje RTR Projects, který je současně i jejím šéfem, si v dosavadních závodech připsal dvě vítězství a jedno stříbro. Zatímco na nejvyšší stupeň vystoupil v Grobniku (spolu s Petrem Lisou) a v Brně (spolu se Sergejem Pavlovcem), druhé místo bral na Slovakiaringu, kde se představil společně s Filipem Sajlerem. Tyto výkony mu vynesly dohromady 34 bodů.

Český jezdec si ale stále nemůže dovolit polevit. Pouhých pět bodů na něj totiž ztrácí Ferenc Ficza z týmu Trevor Racing. Pro Maďara začala sezona třetím místem v Grobniku, kde s ním posádku utvořil Gregor Zsigo. V dalších závodech se již Ficza představil po boku Lubomíra Jakubíka a zatímco na Slovakiaringu se této dvojici povedlo triumfovat, Brno pro ni skončilo druhou příčkou.

Tím ale seznam kandidátů na celkové prvenství nekončí. Z teoretického hlediska se totiž po závěrečném závodě sezony mohou posunout na první místo celkového pořadí rovněž Lubomír Jakubík (21,5 bodu), Filip Sajler (16,5 bodu), Petr Lisa (12,5 bodu) a Sergej Pavlovec (12,5 bodu).