Sprint GT4 slibuje napínavé finále

Sprint GT4 slibuje napínavé finále

Finálový podnik letošního ročníku na Hungaroringu bude ve sprintových závodech třídy GT4 velice napínavý. Šanci na titul totiž stále mají tři jezdci.

Letošní sezona vyvrcholí o víkendu 24.-25. října na maďarském Hungaroringu. A v mnoha případech se bude na co koukat. To platí mimo jiné i pro sprintové hodnocení třídy GT4, kde je boj o titul šampiona stále otevřený.

Sezona 2020 se ve sprintu GT4 nese ve znamení souboje Ferenc Ficza (Trevor Racing) versus Sergej Pavlovec (RTR Projects). Tato dvojice se v každém z pěti úvodních závodů umístila na prvních dvou místech. Zatímco do cíle prvního letošního klání v chorvatském Grobniku dorazil do cíle jako vítěz Pavlovec, v nadcházejících čtyřech závodech slavil Ficza.

Při nedělním klání v Brně ale Pavlovec dokázal úspěšnou sérii svého soupeře zastavit a vystoupil na nejvyšší stupeň podruhé. Ficza se v tomto případě musel spokojit až se čtvrtou pozicí, neboť kromě Pavlovce podlehl i druhému Tomáši Minibergerovi a třetímu Piotru Wirovi.

I přes ne zrovna vydařený poslední závod je to ale stále Ficza, komu patří celkové vedení. Maďarský závodník dosud nasbíral 37,5 bodu. Během dvojice závodů na své domácí půdě si ale Ficza nebude moci dovolit zaváhání. Pouze o tři a půl bodu méně než on, tedy 34, má totiž na kontě právě druhý Pavlovec. Pilot stáje RTR Projects tak bude číhat na příležitost.

Okruh kandidátů na titul ale netvoří před posledním podnikem pouze Ferenc Ficza a Sergej Pavlovec. Zcela ze hry totiž stále není ani třetí Piotr Wira (22,5 bodu). Pilot stáje Good Speed Racing letos podává konzistentní výkony a v dosud odjetých pěti závodech se vždy umístil na třetí příčce.