Ve sprintu vítězí Zdenko Mikuláško

Ve sprintu vítězí Zdenko Mikuláško

Zdeno Mikuláško potvrdil roli favorita a na domácí trati Slovakia Ring ovládl klasifikaci ESET GT. S Lamborghini Huracan GT3 si neohroženě dojel pro vítězství, zatímco druhý Filip Salaquarda je krůček od titulu v ESET GT3.

Mikuláško převzal po startu vedení před Danem Skočdopole s prototypem LMP3. Ještě v první zatáčce to na černý prototyp zkusil Filip Salauqarda, ale nakonec se stáhl a zůstal na celkovém třetím místě. Skočdopole pak o několik kol později předjel Mikuláška a usadil se na prvním místě závodu.

V rámci klasifikace GT3 vedl Mikuláško s lamborghini, s odstupem za ním jezdil Salaquarda s Audi, těsně sledován Štefanem Rosinou s BMW. Na ně se brzy dotáhl Miro Konopka, který se po startu propadl o několik pozic, ale se svým prototypem LMP3 měl výkonnostní převahu. Nejprve překonal Rosinu a poté Salaquardu.

Na celkovém šestém místě a zároveň prvním v GTC jezdil Matěj Pavlíček s lamborghini. Pavlíček, jenž s týmovým kolegou Jáchymem Galášem bojuje o titul v GTC, za sebou držel vozy GT3 Nicolase Leutwilera a Libora Miloty. Hned za nimi jezdili Pavlíčkovi největší soupeři Galáš a Dennis Waszek.

V pátém kole se před Pavlíčka dostal Leitwiler i Milota, tím pádem měli Galáš i Waszek volnou cestu k Pavlíčkovi a odstartoval jejich souboj o prvenství, a ještě cennější body. Galáš dokonce zkusil i předjížděcí manévr ala Mika Hakkinen Spa 2000, ale Pavlíček nadále zůstával na čele. Když se Galáš pokusil překonal Pavlíčka v poslední zatáčce předposledního kola, malém neudržel své lamborghini na trati a ztratil několik desetin sekundy.

Suverénním vítězem závodu ESET GT se tedy stal Zdeno Mikuláško před Filipem Salaquardou, jenž druhým místem v cíli stvrdil svou dominantní sezonu a s přihlédnutím na započítávání jednoho nejlepšího výsledku v obou sprintech, je krůček od titulu. Stačí mu pouze, aby Libor Milota nevyhrál nedělní sprint. Třetí dojel Štefan Rosina, za ním Milota, Leutwiler, Piotr Wira a Stanislaw Jedlinski.

Pavlíček nakonec udržel první místo před Galášem o 0,283 sekundy. Třetí dojel Waszek, za nimi Jakub Klobása, Max Lahmer, Libor Dvořáček a Richard Woschitz.

V kategorii GTX vyhrál Tomáš Miniberger s KTM GTX, v klasifikaci D4-TC zvítězil domácí Maťo Homola s Hyundai Elantra. V GT4 si další vítězný pohár odnáší Antal Zsigo, druhý dojel Matej Kosič s Mercedesem. Absolutní pořadí závodu samozřejmě ovládly prototypy LMP3 s absolutně nejrychlejším Danem Skočdopole a domácím Mirem Konopkou.