V Twingo Cupu slaví premiérové vítězství Matěj Korený

V Twingo Cupu slaví premiérové vítězství Matěj Korený

Vítězem druhého závodu Renault Twingo Cupu na Slovakia Ringu se stal po dramtické koncovce Matěj Korený, kterému se v závěru podařilo využít kolize Marka Škulje a Nika Stefančiče. Druhý skončil Jaka Marinšek, přičemž Škuljovi musela stačit 3. příčka.

V sobotním závodě Renault Twingo Cupu byli diváci svědky těsného boje o vítězství mezi Markem Škuljem a Nikem Stefančičem, kterou pro sebe rozhodl až v závěrečných metrech první jmenovaný. Také dnes vše nasvědčovalo tomu, že se o vítězství bude rozhodovat mezi touto dvojicí, která si již v úvodu začala budovat na své soupeře náskok a hned několikrát si mezi sebou vyměnila vedoucí pozici.

Pak ale přišla cílová rovinka a nájezd do posledního kola, kdy došlo mezi slovinským tandemem ke kontaktu. Hůře vyvázl z tohoto incidentu Stefančic, který se roztočil, jen tak tak nekolidoval s bariérou a poté se propadl až na zadní příčky.

Bez ztráty kytičky ovšem neunikl ani Škulj. Ten totiž v závěrečném okruhu patrně kvůli poškození svého vozu zpomalil, čehož dokázali využít Matěj Korený s Jakou Marinšekem, kteří rovněž mezi sebou sváděli během závodu tvrdý boj.

V cíli byl nakonec dříve český závodník, jemuž se tak jako prvnímu podařilo rozbít letošní nadvládu slovinských závodníků. Marinšek proťal cílovou pásku jako druhý a Škulj se v nadějně rozjetém závodě musel spokojit až se třetím místem.

„Toto je určitě nejlepší výsledek mé dosavadní kariéry a mám z něj velkou radost. Na počátku to na vítězství vůbec nevypadalo, neboť jsem jezdil až ve druhé čtyřce. Nicméně v průběhu závodu jsme se dotáhli na první dva a ti se pak v závěru díky chybě vyřadili sami a mě už poté od vítězství dělilo předjetí jen jednoho soupeře. To se podařilo až v poslední zatáčce. Jsem rád, že to tak dopadlo,“ radoval se po skončení závodu Korený.

Bez povšimnutí nelze nechat ani výkon Gašpera Dernovšeka, jehož na začátku zaváděcího kola postihly problémy a byl tak nucen startovat až z chvostu. I přesto se ale bronzový muž včerejšího závodu dokázal propracovat až na 4. místo.

Za Dernovšekem projeli pod šachovnicovým praporkem dva ze tří hostujících závodníků. Nejvíce se tentokrát zadařilo pátému Petru Fulínovi a jako šestý dokončil závod Miro Horňák.

Poslední z této společnosti Samuel Sládečka se po vítězství v GTC musel tentokrát trochu uskromnit a ve výsledkové listině najdeme jeho jméno na 13. pozici. Jen o jednu příčku za Sládečkou se nakonec umístil po patáliích v závěru Nik Stefančič.