V TCR se schyluje k velkolepému finále, předposlední závod klepe na dveře

V TCR se schyluje k velkolepému finále, předposlední závod klepe na dveře

Už tento víkend pokračují boje o body v kategorii TCR, a to na moderním okruhu Slovakia Ring. Souboj o titul tak vstupuje do závěrečné fáze.

Průběžnému pořadí TCR vévodí Milovan Vesnič se Seatem Cupra. Srb proměnil šest startů ve tři vítězství a jednu druhou pozici. Celkově má na kontě 78 bodů a jeho nejbližším vyzyvatelem je Jáchym Galáš s VW Golf, který se v předchozím podniku na Grobniku dočkal první výhry a ztrátu na Vesniče stáhl na 15 bodů.

Průběžně třetí Petr Čížek se seatem je mistrem spolehlivosti. Zatím bral body ve všech závodech a dvakrát byl třetí. To stejné lze říci o Jakubovi Wyszomirskim s hondou, který stejně jako Čížek bodoval v každém závodě a získal dvě pódiová umístění. Právě tyto dva závodníky dělí pouhé tři body a očekává se vypjatý souboj o celkové třetí místo v šampionátu. Zálusk na bronz má i Dušan Kouřil s Hyundai i30, jenž startoval v poslední čtyřech závodech a dvakrát bral druhé místo a jednou byl třetí. Na třetího Čížka ztrácí devět bodů, což je při počtu dvaceti bodů za vítězství opravdu mizivý rozdíl.

Na Slovakia Ringu nebude chybět ani tým BESAGROUP Vukovic Motorsport s vozy Renault Megane. Jeden bude řídit Franjo Kovac a druhý Tomáš Pekař, který už při premiéře na Red Bull Ringu naznačil potenciál francouzských strojů. Naopak na italskou značku spoléhá maďarský tým Unicorse s vozem Alfa Romeo Giulietta pro Rolanda Amreina.

Čtvrtý podnik TCR přivítá celkem čtrnáct závodních speciálů sedmi značek a jak už jsme mohli v letošní sezoně vidět, půjde o atraktivní podívanou.

Startovní listina