V Clio Cupu se otevírá šance na vítězství

V Clio Cupu se otevírá šance na vítězství

Letošnímu Clio Cupu opanoval zkušený Tomáš Pekař a se svým oranžovým cliem páté generace vyhrál osm z deseti závodů. V Brně však bude chybět a tím se otevírá příležitost pro konkurenci.

Clio Cup měl v kategorii vozů páté generace jasného favorita. Pekař našel přemožitele pouze v Maďarsku, kdy ho v jednom závodě překonal Jerzy Spinkiewicz. Zatímco Mostě po Pekařově nehodě v první zatáčce zvítězil jeho týmový kolega Henrik Seibel. Na Automotodromu Brno se tak s Pekařovou absencí otevře jedinečná šance pro zbytek startovního pole Clio V.

Nik Štefančič se v průběžném hodnocení drží na druhém místě a zcela jistě by rád svou premiérovou sezonu uzavřel výhrou. Ovšem i Szabolcs Lantos nebo Miha Primožič budou chtít zvednout hozenou rukavici. K nim se přidají i David Malinkovski, Andrej Makarovic, Martin Fischer, Dejan Robida nebo Ondrej Fekete. Přesně osm závodníků se tak dvakrát popere o vítěznou trofej v Clio Cupu.

Tím ovšem výčet startovního pole nekončí. Šestice jezdců bude startovat se starší a paradoxně rychlejší generací Clio IV. Tam vévodí Martin Kadlečík, jenž letos nenašel přemožitele a zvítězil desetkrát za sebou. Dokončí tak sezonu s dvanácti výhrami, nebo se někdo ze soupeřů konečně probojuje na nejvyšší pódiový stupínek? Největší šance má Michael Hulm a Adam Konopka, kteří jsou Kadlečíkovi rychlostně nejblíže. V poli Clio IV dále uvidíme Richarda Meixnera, Jiřího Zbožínka a Igora Tomljanoviće.

Timetable
Entrylist