V Clio Cupu bude pokračovat bitva o titul

V Clio Cupu bude pokračovat bitva o titul

Tobias Poschik, Szabolcs Lantos a Miha Primožič jsou tři jezdci na špici průběžného pořadí Clio Cupu. Jejich bitva o cenné body do šampionátu bude o nadcházejícím víkendu pokračovat na polském okruhu TOR Poznań.

Tobias Poschik z týmu Carpek Racing a Szabolcs Lantos z NNR Team Hungary jsou letošními nováčky Clio Cupu a hned zkraje sezony ukázali, že umí vyhrávat. Na úvodním podniku v Maďarsku dosáhli oba mladíci na prvenství. Nutno podotknout, že v Rakousku se jim už tolik nedařilo. Poschik sice bojoval o vítězství, ale nakonec se musel smířit s druhým místem a druhý závod z důvodu technické poruchy nedokončil. Lantos tentokrát výrazný nebyl a za celý víkend posbíral jen tři body. Díky tomu se na něj bodově dotáhl Miha Primožič z týmu LEMA Racing.

Primožič je na rozdíl od svých zmíněných soupeřů zkušeným závodníkem a má za sebou několik sezon v Clio Cupu. Snad právě proto v každém své dokončeném závodě dojel na třetím místě a dohromady nasbíral 46 bodů, o jediný bod méně než Lantos. Poschik má na čele průběžného hodnocení výraznější náskok a od Lantose ho dělí 19 bodů. Nicméně stačí další nepovedený závod a o náskok může přijít. Bitva o vedení v Clio Cupu je tak nesmírně vyrovnaná a jejího pokračování se dočkáme 4083 metrů dlouhém okruhu TOR Poznań.