V Clio Cupu Bohemia bude pokračovat hon na Sandströma

V Clio Cupu Bohemia bude pokračovat hon na Sandströma

O víkendu se v polské Poznani koná třetí letošní podnik. V kategorii Clio Cup Bohemia se bude snažit prodloužit svou vítěznou šňůru Filip Sandström. Smečka hladových soupeřů si ovšem brousí zuby na ukončení Švédovy dominance.

Úvod letošní sezony Clio Cupu Bohemia se nesl ve znamení vlády jednoho muže – Filipa Sandströma. Švédský závodník, který hájí barvy stáje Carpek Service, zvítězil v obou víkendových závodech jak na Hungaroringu, tak na Slovakiaringu. Nyní se nachází v čele šampionátu s náskokem 49 bodů a v Poznani se bude snažit svůj náskok ještě navýšit.

Soupeři se ale Sandströmovi pochopitelně budou snažit tento záměr překazit. Švéd se bude muset mít na pozoru minimálně před svými týmovými kolegy Erikem Bertilssonem a Richardem Meixnerem. Bertilsson vystoupil v prvních čtyřech závodech celkem třikrát na stupně vítězů. Meixner zase v dosavadním průběhu sezony dokázal podávat konzistentní výkony. Díky tomu je nyní v průběžném pořadí šampionátu třetí.

Do boje o přední příčky ale jistě bude chtít promluvit také dvojice stáje Z.S.P Motorsport Kft – Levente Losonczy a Balint Hatvani. Ti se nacházejí v průběžném pořadí na čtvrtém, respektive pátém místě a oba mají na kontě dvě pódiová umístění. Hatvani zazářil zejména v prvním závodě na Slovakiaringu, kde dlouho bojoval o vítězství se Sandströmem. Potenciál pro boj o nejvyšší pozice ale má i Miha Primožič, který skončil třetí v úvodním závodě sezony na Hungaroringu.

Odepisovat ale určitě nemůžeme ani Marka Mramora nebo Juusa Panttilu. Mramorovi, který závodí s podporou projektu ESET Race Star, sice v úvodních dvou podnicích nepřálo štěstí a nasbíral pouze osm bodů, ukázal však slušnou rychlost. V loňském roce se mu navíc dařilo dosahovat dobrých výsledků. Panttila se zase může spolehnout na podporu momentálně dominantní stáje Carpek Service.

Mark Mramor se bude v Polsku snažit prolomit smůlu. Foto: Petr Frýba

Úvodní foto: Petr Frýba