Úvodní podnik v Grobniku nabídne živé vysílání

Úvodní podnik v Grobniku nabídne živé vysílání

První klání letošního ročníku se nezadržitelně blíží a startovní listiny jednotlivých kategorií se plní. Skvělou zprávou je potvrzený přímý přenos závodů ESET Cupu s anglickým komentářem na YouTube.

Na okruh v chorvatském Grobniku sice diváci z důvodu současné situace ohledně koronaviru vpuštěni nebudou, ale i přesto budou moci všichni po celém světě sledovat dění v úvodním klání. Stane se tak díky přímému přenosu, který zajistí místní společnost Kreator TV.

V nejsilnější a nejsledovanější kategorii GT se představí Libor Milota (Mercedes AMG GT3), Petr Kačírek a Daniel Skalický (oba Audi R8 LMS Ultra GT3), Bódis Kalmán (BMW Z4 GT3) nebo Gregor Zsigo (BMW M6 GT3). Popularita v naší sérii narůstá speciálům GT4, které představí týmy RTR Projects (KTM X-BOW), AK ANVI Racing Grobnik (Porsche Cayman), Good Speed Racing Team (Mercedes GT4) a Trevor Racing (BMW M4). Vozy GT doplní na startovním roštu prototypy LMP týmu ARC Bratislava, které budou pilotovat Miro a Maťo Konopkovi. Všichni se představí kromě dvou sprintových závodů také v hodinové vytrvalosti.

Zajímavou kategorií budou samozřejmě i formule, sestavené převážně z monopostů F3 a slabších F4. Premiéru za volantem F4 si v Chorvatsku odbude Yasmeen Kolocová (Buggyra Zero Mileage Racing). Z aspirantů na celkové vítězství můžeme jmenovat Paola Brajnika. Toho jistě budou nahánět jezdci silného týmu Franz Wöss Racing, který nasadí hned čtyři monoposty. Zapomínat ale nesmíme také na silnou sestavu vozů Formule Renault.

Početné startovní pole s vlastními závody bude mít letos Clio Cup. Aspirantem na vítězství bude jistě Tomáš Pekař, který má nemalé zkušenosti s touto technikou. S druhým vozem týmu Carpek Racing pojede další Čech Richard Meixner. V loňském roce byli velmi rychlí také Zoran Poglajen a Miha Primožič. I v této kategorii se představí dcera Martina Koloce, avšak Aliyyah. Tradičně silně obsazený bude také Renault Twingo Cup.

kompletní startovní listina