Úvodní podnik TCR Malajsie se zastoupením ESET V4 Cupu

Úvodní podnik TCR Malajsie se zastoupením ESET V4 Cupu

Během úvodního podniku nové sezony TCR Malajsie v Sepangu uvidíme na závodní dráze také účastníky loňského ročníku ESET V4 Cupu – stáj Brutal Fish a Nica Grubera.

O víkendu startuje v Sepangu druhý ročník zimního šampionátu TCR Malajsie. A v úvodním klání tohoto třídílného seriálu bude zastoupen rovněž ESET V4 Cup.

Stejně jako loni se totiž do jihovýchodní Asie vydá tým Brutal Fish. Slovenskou stáj jsme během sezony 2019 mohli v ESET V4 Cupu spatřit během úvodního podniku na Hungaroringu a také při srpnovém klání na Slovakia Ringu v kategorii TCR. Zadařilo se jí zejména v prvním případě, kdy si její závodník a zároveň šéf v jedné osobě Martin Ryba dojel v sobotní jízdě pro vítězství.

V Sepangu již ale 42letého jezdce za volantem vozu Honda Civic FK7 neuvidíme. Místo něj se totiž objeví v akci Daniel Lloyd. Brit posílil řady této ekipy loni počínaje druhým podnikem TCR Europe a rozhodně se nedá říci, že by nebyl vidět. Hned ve čtyřech případech totiž stanul na stupních vítězů, přičemž dvakrát hned na tom nejvyšším a v konečném pořadí obsadil 10. místo. Vedle toho zazářil i celkovým stříbrem v TCR Čína, avšak to již v barvách Dongfeng Honda MacPro Racing Teamu.

Brutal Fish ovšem nepředstavuje jediné zastoupení ESET V4 Cupu v tomto závodním víkendu. Scéna cestovních vozů totiž zlákala rovněž našeho úřadujícího vicemistra v kategorii Formule Renault 2.0 Nica Grubera. Rakušan se navíc sveze s vozem Hyundai i30 N loňského šampiona v hodnocení týmů – stáje Engstler. V její sestavě doplní Declana Frasera a zejména obhájce titulu Lucu Engstlera.

https://www.instagram.com/p/B7V-XKFDslL/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Páteční program navíc naznačil, že by naši reprezentanti rozhodně nemuseli být pouze do počtu. Zatímco Lloyd si ve dvojici testovacích jízd připsal pátý, respektive druhý nejrychlejší čas, Gruber nejprve obsadil třetí příčku a poté pátou pozici. V sobotu na jezdce čeká kvalifikace (1:55 SEČ) a oba závody (první v 5:50, druhý v 8:40).

titulní fotografie: TCR Malaysia/Facebook