Úvodní podnik ESET TCR přinesl dva vítěze: Martin Ryba a Milovan Vesnič

Úvodní podnik ESET TCR přinesl dva vítěze: Martin Ryba a Milovan Vesnič

Nedělní program přinesl na Hungaroringu dvě závodní jízdy ESET TCR. Před zaplněnými tribunami se z vítězství radoval v prvním závodě Slovák Martin Ryba a ve druhé pak Srb Milovan Vesnič. Ten také vévodí průběžnému pořadí po úvodním podniku.

První závodní jízda se odjela ještě za sucha, i když se na maďarským okruhem již honila těžká mračna. První pozici v rámci ESET TCR si s přehledem udržel Martin Ryba, který bojoval ve druhé desítce absolutního pořadí TCR Europe. Za jeho zády to pak vřelo. Výborný start předvedl Jáchym Galáš a dostal se na třetí místo za Milovana Vesniče. Srbský jezdec využil svých dlouholetých zkušeností a nepodlehl českému mladíkovi. Druhý tak skončil Vesnič před nejlepším juniorem Jáchymem Galášem.

Čtvrtou pozici vybojoval Polák Jakub Wyszomirsky, kterého pod šachovnicovým praporkem následovali Petr Čížek, Carol Wittke a Maciej Laskiewicz.

Martin Ryba, Brutal Fish Racing Team: „Bylo to náročné hned od startu, protože tam byla bouračka, které jsem se musel vyhnout. Po celou dobu závodu to byl velký boj a mnoho kontaktů. Dokázal jsem se posunout o tři pozice a jsem rád za první místo v rámci ESET TCR.“

Druhý závod už na startovním roštu poznamenaly první kapky deště. Nicméně vody nebylo tolik, aby někdo riskl start na mokrých pneumatikách. Start závodu se neobešel tentokrát v sedma třicetičlenném startovním poli bez kolizí. Jáchym Galáš se neodlepil ze svého místa tak rychle, jako jeho soupeři a dostal několik ran zezadu. Výsledkem bylo nepojízdné auto. Ke kontaktu mezi jezdci TCR Europe došlo i ve třetí zatáčce, kdy John Fillippi s Renaultem Megane zůstal vyset na svodidlech. Následoval výjezd safety caru. Mezitím nad Hungaroringem zesílil déšť a jezdci značně zpomalili. Nikdo se však neodhodlal k přezutí na pneumatiky se vzorkem, a tak to místy připomínalo průjezdy rallyových aut.

Martin Ryba vedl sice závod, ale dvě kola před cílem odstoupil ze závodu s poškozenou přední částí vozu. Závod tak vyhrál Milovan Vesnič. Za jeho zády dojel do cíle jeho týmový kolega Jakub Wyszomirsky a třetí místo vybojoval Petr Čížek. Pod stupni vítězů skončili Žarko Knego a Carol Wittke.

Milovan Vesnič, ASK Vesnič: „Bylo to velmi těžké, vypadalo to na trati jako rallyecross. Vůbec jsem neměl žádný grip. Ale víkend hodnotám velmi pozitivně. Získali jsme jedno druhé a jedno první místo. Děkuji celému týmu.“

Dalším podnikem bude pokračovat ESET TCR ve dnech 17. až 19. května na rakouském Red Bull Ringu.