Úspěšné vystoupení projektu ESET Race Star

Úspěšné vystoupení projektu ESET Race Star

Na Hungaroringu se představil mimo jiné i projekt pro talentované závodníky s názvem ESET Race Star. A závodníci, kteří jsou jeho součástí, byli vidět.

 V letošním roce se na scéně našeho šampionátu představí projekt s názvem ESET Race Star. Ten vznikl za účelem podpory talentovaných závodníků. Na Hungaroringu měl zástupce celkem ve třech kategoriích – v TCR Eastern Europe, Clio Cupu a Twingo Cupu. Zatímco v TCR Eastern Europe nastoupili pod jeho hlavičkou Petr Fulín mladší a Sebastian Steibel, v Clio Cupu závodil s jeho podporou Mark Mramor a v Twingo Cupu Mihajlo Mladenović. A tato čtveřice byla úspěšná.

Petr Fulín mladší se za svůj debut v TCR Eastern Europe rozhodně nemusel stydět.

Steibelovi s Fulínem se totiž podařilo v obou závodech TCR Eastern Europe bodovat. V prvním závodě skončil Steibel sedmý a Fulín osmý. I ve druhé jízdě se vedlo lépe německému závodníkovi, který v tomto případě obsadil pátou příčku. Fulín bral ve druhém závodě bod za desátou pozici.

Mark Mramor o sobě dal v Clio Cupu také vědět. Za zmínku stojí zejména jeho stíhací jízda v první závodě. Do něj musel startovat z boxové uličky poté, co se nebyl schopen rozjet do zaváděcího kola. I přesto se ale nevzdal a během závodu se byl schopen propracovat až na šestou příčku. Bodovat se Mramorovi povedlo i ve druhém závodě, kde skončil desátý.

Mihajlo Mladenović se v Twingo Cupu probojoval dokonce na stupně vítězů. Na ty dosáhl v prvním závodě víkendu, který dokončil jako druhý. Cíl druhého závodu sice nespatřil, soupeřům ale ukázal, že s ním budou muset v letošní sezoně počítat.