Udrží Jedlinski svou vytrvalostní neporazitelnost?

Udrží Jedlinski svou vytrvalostní neporazitelnost?

Marcin Jedlinski letos zatím ve vytrvalostních závodech kategorie GT3 nepoznal porážku. V Grobniku se bude snažit svou vítěznou šňůru prodloužit. Soupeři v čele s posádkou Gregor Zsigo – Dennis Waszek jsou ale také při chuti a polského závodníka tak nečeká snadný úkol.


Marcin Jedlinski letos nedominuje pouze ve sprintových závodech kategorie GT3. Polák kraluje také vytrvalosti této třídy. Zatímco ve sprintu nezvítězil z šesti závodů pouze jednou, ve vytrvalosti zatím nepoznal porážku ani v jednom ze tří dosud odjetých závodů. V chorvatském Grobniku tak bude pilot stáje Olimp Racing, který před začátkem víkendu vede v průběžném pořadí s náskokem 12 bodů, usilovat již o svůj čtvrtý letošní triumf.

Cesta za čtvrtým vítězstvím ale určitě nebude pro Jedlinského žádnou procházkou růžovým sadem. Pozor si bude muset dávat minimálně na posádku stáje Trevor Racing ve složení Gregor Zsigo a Dennis Waszek. Této dvojici se v předchozích dvou závodech na Slovakiaringu a Poznani podařilo obsadit druhé místo. Při deštivém závodě v Polsku navíc posádce nechybělo mnoho k tomu, aby Jedlinského porazila. Zsigo má kromě zmíněných dvou stříbrných příček na kontě také třetí místo z prvního závodu na Hungaroringu, kde startoval sám.

Pro boj o nejvyšší příčky se ale bude muset v Grobniku počítat určitě také se Stanislawem Jedlinskim. Ten se v průběžném pořadí šampionátu nachází na čtvrté příčce za svým synem Marcinem, druhým Gregorem Zsigem a třetím Dennisem Waszkem.

Jako s konkurentem v boji o vítězství musí Marcin Jedlinski počítat i se svým otcem Stanislawem. Foto: Petr Frýba

GT4: Pavlíček s Janišem budou útočit na třetí výhru

Ve vytrvalostním hodnocení kategorie GT4 je na tom po první polovině sezony nejlépe Matěj Pavlíček. Pilot stáje RTR Projects, pro kterého se letos jedná o premiérový rok na okruzích, nastoupil při závodech na Hungaroringu a Slovakiaringu s Erikem Janišem a v obou případech se dvojice radovala z triumfu. V Poznani Pavlíčka doplnil bývalý pilot formule 1 Tomáš Enge a společně vybojovali druhé místo. V Grobniku ale znovu bude Pavlíčkovým parťákem Janiš. Posádka se tak pokusí zaútočit na své třetí letošní prvenství.

Snahy o zisk dalšího vítězství ale určitě budou chtít Pavlíčkovi s Janišem překazit jezdec stáje Trevor Racing Ferenc Ficza, který vystoupil na nejvyšší stupeň při posledním závodě v Poznani, posádka týmu Lema Racing Grega Šimunovič s Mathiasem Lodim nebo dvojice týmu Buggyra ve složení David Vršecký a Aliyyah Kolocová. Pro poslední zmíněnou posádku půjde o vůbec první start s vozem Mercedes-AMG GT4.

Ferenc Ficza bude chtít v kategorii GT4 navázat na triumf z Poznaně. Foto: Petr Frýba

GTC: Lamborghini, KTM nebo Porsche

Na co koukat ale bude také v kategorii GTC. Zde opět uvidíme Dennise Waszka a jeho otce Bolka s vozem Lamborghini, kteří se pokusí navázat na vítězství z Poznaně. Dennis se během vytrvalostního klání rozhodně nebude nudit, neboť nastoupí rovněž v posádce s Gregorem Zsigem ve voze BMW M6 GT3 stáje Trevor Racing.

Kromě rodinného tandemu Waszkových si ale budou brousit zuby na vítězství také jezdec stáje RTR Projects Tomáš Miniberger nebo Petr Břečka z týmu GT2 Motorsport. Pro Minibergera půjde v letošní sezoně o druhý vytrvalostní start s vozem KTM X-Bow GTX. Ten první, který se odehrál na Slovakiaringu, pro něj dopadl velmi dobře. Spolu se svým parťákem Sergejem Pavlovcem totiž zvítězil. Petra Břečku čeká v našem šampionátu první letošní vystoupení.

Startovní listina
Průběžné pořadí šampionátu

Úvodní foto: Petr Frýba