Prvenství ve formulích ukořistili Benjámin Berta i Attila Pénzes

Prvenství ve formulích ukořistili Benjámin Berta i Attila Pénzes

Sobotní dopoledne provázelo proměnlivé a deštivé počasí, nicméně jakmile se po poledni postavily na start formule, známky po dešti zmizely a jezdci přezuli na suché pneumatiky. Vzhledem k tomu, že trať byla místy ještě vlhká, první dvě kola po startu se odjela za safety carem a teprve potom se začalo závodit.

Vedení se snadno ujal z pole position startující domácí Benjámin Berta s Dallarou F314, který vedl od prvního do posledního kola. Na druhém místě kroužil Paolo Brajnik, jenž mohl jen sledovat, jak se mu Berta postupně vzdaluje. I třetí Attila Pénzes jezdil osamoceně.

Vítězem prvního závodu se v kategorii F3 stal Benjámin Berta z týmu Solution Racing SE před Danielem Tapinosem a Davidem Richertem. V kategorii E2-2.0 triumfoval Paolo Brajnik, za ním dojel Attila Pénzes a na stupních vítězů je doplnil János Magyar. V rámci klasifikace F4 zvítězil Tommaso Lovati z týmu Lema Racing.

V nedělním závodě došlo k incidentu mezi Benjáminem Bertou a Paolem Brajnikem a na trať musel safety car. Dva velcí favorité na prvenství se tak poroučeli hned v prvním kole a otevřeli šance dalším jezdcům.

Závod se stal kořistí Attily Pénzesa, který vyhrál kategorii E2-2.0 před domácím Jánosem Magyarem. V kategorii F3 zvítězil David Richert, druhý skončil Luca Iannaccone, třetí byl Philipp Todtenhaupt. V kategorii F4 se dalšího prvenství dočkal Tommaso Lovati.