Twingo Cup zahájili vítězně Robida s Ivanušou

Twingo Cup zahájili vítězně Robida s Ivanušou

Během úvodního podniku Twingo Cupu v chorvatském Grobniku vystoupili na nejvyšší stupeň Dejan Robida a Matej Ivanuša. Zatímco první jmenovaný slavil v sobotu, druhý v neděli.

Těsné souboje a nervy až do samotného konce. Tím se v minulosti vyznačovaly závody Twingo Cupu. A úvodní podnik letošního ročníku v chorvatském Grobniku ukázal, že se i během sezony 2020 můžeme těšit na atraktivní podívanou.

V sobotním závodě si dojel pro vítězství Dejan Robida. Slovinec, který si v páteční kvalifikaci vyjel pro start úvodní jízdy pole position, byl v cíli odmávnut jen těsně před svým krajanem Jakou Marinšekem. Ten na Robidu ztratil pouhých 242 tisícin sekundy. Musel se ovšem spokojit se stříbrem. Jezdec pocházející ze Slovinska ale ukořistil v úvodní jízdě víkendu také bronz. Na třetí příčce se totiž umístil Matej Ivanuša.

Vyrovnané bitvy jsme byli svědky i v neděli. V tomto případě vybojoval triumf Matej Ivanuša, jehož cesta k vavřínům začínala až ze sedmého místa. Spolu s Ivanušou vystoupili na stupně vítězů také druhý Nik Stefančič se třetím Jakou Marinšekem. Nejlepší trojici ovšem v cíli dělilo pouhých 49 tisícin sekundy. S velkou ztrátou ale neprojel pod šachovnicovým praporkem ani čtvrtý Tom A. Gruenfeld, který se rovněž vešel do půlsekundy.

Sobotní vítěz Dejan Robida tentokrát zažil o něco méně vydařený den. Po startu ze 14. pozice z toho totiž byla sedmá příčka.

Druhý závod nevyšel ani Lukovi Glazerovi. Tomu sice na startovním roštu patřila první příčka, cílem ale projel až jako dvanáctý.