Twingo Cup obohatí Miro Horňák, Samuel Sládečka i Petr Fulín

Twingo Cup obohatí Miro Horňák, Samuel Sládečka i Petr Fulín

O nadcházejícím víkendu pokračuje na Slovakia Ringu oblíbený Twingo Cup, který nabídne zajímavou podívanou. Ve startovní listině nalezneme zkušené jezdce jako je Petr Fulín, Mira Horňák a Samuel Sládečka.

Celkem bude na 5922 metrů dlouhém okruhu startoval 21 pohárových vozů Renault Twingo. Dosavadním lídrem je slovinský pilot Mark Škulj, jenž vyhrál čtyři z šesti závodů a kraluje průběžnému hodnocení. Tentokrát ale bude mít boj o vítězství o něco těžší.

Ve startovním poli bude mít zkušené závodníky: Miro Horňák má na kontě slovenské tituly v motokárách i na okruzích, Samuel Sládečka zase bohaté zkušenosti se sportovními vozy s Lamborghini Huracan, se kterým startuje v pohárovém Super Trofeo. Vedle těchto dvou domácích pilotů se za volantem Twinga představí také Petr Fulín, trojnásobný šampion Evropského poháru cestovních vozů.

„Je to určitě zajímavý nápad. Twingo Cup mě divácky baví a když jsem sledoval onbordy, tak mě to jen utvrdilo. Bude to určitě zábava a já to beru jako show. Přeci s našim týmem budeme startovat v TCR a vytrvalosti,“ uvedl ke svému startu Petr Fulín. Zajímavostí je také start italského šampióna Mini Challenge Paola Silvestriniho.

Bude nesmírně zajímavé, jak se tito zkušení piloti poměří s mladými a ambiciózními piloty Twingo Cupu. Na diváky nepochybně čekají dva velice napínavé závody, první sprint se uskuteční v sobotu 24. srpna v 15.10 hodin, druhý závod je na programu v neděli v 15.15 hodin.