Tomáš Pekař a Franjo Kovac míří s Renaultem Megane do TCR

Tomáš Pekař a Franjo Kovac míří s Renaultem Megane do TCR

Zkušený Tomáš Pekař rozšíří pro letošní sezonu své závodní portfolio. Novou výzvu pro českého závodníka bude představovat Renault Megane TCR, s nímž se chystá absolvovat závody ESET V4 Cupu na Red Bull Ringu v kategorii TCR.

Tomáš Pekař pojede s renaultem za tým Besagroup Vukovic Motorsport a jeho týmovým kolegou bude Franjo Kovac. Tato dvojice tak rozšiřuje startovní listinu populárních závodů cestovních automobilů specifikace TCR, která slaví úspěch po celém světě i v rámci TCR Easter Europe powered by ESET.

Tomáši, začněme tím, na co všechno se v letošní sezoně chystáte. Zdá se, že budete mít opravdu nabitý program.

Znovu jedu kompletní sezonu Clio Cup Central Europe s Renaultem Clio a nově poměřím síly s konkurencí v TCR, kam se chystáme s vozem Renault Megane. ESET TCR bude oficiálně pod hlavičkou TCR, což je pro nás velmi zajímavá příležitost. Nasadíme dvě auta, s jedním pojedu já a druhé bude řídit Franjo Kovac.

Závodní premiéra s Renaultem Megane vás čeká na Red Bull Ringu, který dobře znáte. Jaké máte ambice?

Očekáváme silnou konkurenci. Slyšel jsem, že se tam sejde opravdu dost rychlých jezdců, budou špičková auta a profesionální týmy. Náš osobní cíl je skončit na stupních vítězů. Od počátku jsem se podílel na vývoji auta, takže neskrývám ambice na pódiové příčky.