Tom Beckhäuser zvítězil na Hungaroringu

Rovných osmnáct monopostů se sešlo na startu prvního formulového závodu sezony, v němž zvítězil Tom Beckhäuser z týmu Franz Wöss Racing.

Z pole-position startoval úřadující šampion Paolo Brajnik, jenž si na letošní sezonu pořídil nový monopost Dallara F318. Vedle něj se postavil Tom Beckhäuser a z druhé řady startovali Andrea Cola a János Magyar.

Že bude Brajnik s novou formulí favoritem na prvenství potvrdil už v kvalifikaci, jenže start do prvního závodu se mu nevydařil podle představ a propadl se na čtvrtou pozici. Naopak ukázkovou reakci na zhasnutí červených světel předvedl János Magyar s formulí Masters, který se protlačil do čela.

Na Magyarovu pozici útočil Beckhäuser, jenž se snažil před domácího pilota probojovat téměř v každé zatáčce. Nakonec se mu to po několika neúspěšných pokusech podařilo a český závodník se od té doby bezpečně usadil na čele až do cíle. Ve stejný okamžik obdržel třetí Andrea Cola penalizaci průjezd boxy, takže těsně za Magyara se posunul Brajnik.

Zpočátku to vypadalo, že Brajnik vytvoří na Magyara tlak a dvojice se popere o celkové druhé a třetí místo v cíli. Maďar však udržel rychlé tempo a šampiona roku 2018 za sebou udržoval v dostatečné vzdálenosti.

Závod tak v rámci hodnocení formule 3 vyhrál Tom Beckhäuser, na druhém místě byl klasifikován Andrea Cola a třetí skončil Daniel Tapinos. Ve třídě E2-2000 vyhrál János Magyar před Paolem Brajnikem a Rolandem Sternem. Ve formuli Renault se vítězství dočkal Robert Hefler před Nikolasem Szabou a Zsoltem Baloghem. Loňský šampion Bartolomiej Mirecki odstoupil pro poruchu motoru.

V kategorii F4 triumfoval další Čech – Václav Šafář, který své soupeře nechal daleko za sebou, druhý skončil Marius Morosan a třetí s rozdílem dvou desetin sekundy Stefan Fürtbauer.