Tom Beckhäuser: Můj cíl je vítězit

Tom Beckhäuser: Můj cíl je vítězit

Tom Beckhäuser z týmu Franz Wöss Racing je novou tváří ve formulových zádech v rámci ESET V4 Cupu. Třídě formule 3 s přehledem dominuje. Proto ani není překvapením, jaký cíl si před startem sezony kladl.

„Jdu zatím, abych pokaždé vyhrál, takže ano, nejvyšší ambice mám už od začátku sezony. S jejím dosavadním průběhem jsem velmi spokojen a rozhodně se zúčastníme všech zbývajících závodů ESET V4 Cupu,“ prohlásil Beckhäuser, jenž letos mimo jiné absolvoval i dva podniky v asijském šampionátu F3 a v plánu má start v sérii Formula Regional European Championship. Jeho příznivci ho navíc mohou potkat i na závodech Drexler Formula 3 Cup.

Pražský rodák má tak skutečně nabitý program a čas od času zavítá i na neznámé okruhy. Ať už to bylo v rámci asijského šampionátu nebo právě ESET V4 Cupu, který na konci července zamíří podruhé v historii na chorvatský okruh Grobnik.

„V Grobniku jsem ještě nebyl a vždy je pro mě zajímavé jet na nové trati. Mám rád nové výzvy,“ těší se Beckhäuser. Do konce sezony pak už budou zbývat podniky na Slovakia Ringu a na Hungaroringu. Tamní okruhy dobře zná, který mu ale nejvíc sedí?

„Obě tratě mám moc rád. Na druhou stranu preferuji pomalé okruhy, kde se maže výhoda rychlejších monopostů,“ poznamenal Beckhäuser, startující s monopostem Dallara F308.

Dosavadní čtyři starty v ESET V4 Cupu proměnil Beckhäuser ve tři prvenství. Vlastně lze konstatovat, že každý dokončený sprint pro něj znamenal vítěznou trofej. Jeden závod na Red Bull Ringu, který nevyhrál, totiž ani nedokončil: „Měl jsem dobrý start, ale v první zatáčce se mi moc dobře nepovedlo zvolit dobrou stopu a na výjezdu z ní jsem ztratil rychlost. Propadl jsem se o jednu pozici a ve druhé zatáčce jsem nepočítal s tím, že jezdec před námi bude brzdit tak brzo a bohužel jsme se střetli,“ dodal na závěr Beckhäuser, jenž vede průběžné bodování F3 před Sandrem Zellerem s náskokem osmi bodů a v hodnocení juniorů drží čtvrté místo.