Tobias Poschik zvítězil ve druhém závodě Clio Cupu

Tobias Poschik zvítězil ve druhém závodě Clio Cupu

Tomáš Pekař předvedl perfektní start do druhého závodu Clio Cupu na okruhu Tor Poznań a převzal vedení. Nicméně Pekaře zastavily ve spanilé jízdě technické problémy a vítězem se nakonec stal lídr průběžného pořadí Tobias Poschik.

Prvních pět jezdců se seřadilo na startu v reverzním pořadí sobotního závodu. Z první řady proto startoval Henrik Seibel, jediný jezdec s Cliem páté generace. Po jeho boku startoval Szabolcs Lantos, v druhé řadě stáli Miha Primožič a Tobias Poschik. Vítěz včerejšího závodu Tomáš Pekař startoval z pátého místa po boku Jiřího Zbožínka. Richard Meixner na startovním roštu chyběl po včerejší havárii s týmovým kolegou Poschikem.

Pekař předvedl fantastický start a z pátého místa se na konci první zatáčky ujal vedení. Poschik se rovněž posunul dopředu, ale na kolo a půl se zasekl za týmovým kolegou Seibelem, kterého překonal až v sektoru kombinující motokárovou trať. Poschik se tak posunul na druhé místo za Pekaře, jenž si během prvních kilometrů najel bezpečný náskok a hravě kontroloval vedení.

Clio páté generace je výkonnostně slabší než Clio čtvrté generace. Za Seibelem se proto utvořil vláček jezdců, snažící se najít recept na předjetí. Primožičovi se podařilo předjet Seibela ve čtvrtém kole a o několik zatáček později byl stejně úspěšný i Lantos. Po něm začal na Seibela útočit Jiří Zbožínek a nakonec i on se dostal před Seibelovo oranžové Clio.

Situace na čele závodu se mezitím začala měnit. Pekař zajížděl velmi pomalá kola a Poschik se nebezpečně přibližoval. Krátce před cílem převzal Poschik vedení a Pekař mezitím zajel do boxů k výměně pneumatiky, přičemž v boxech řešili mechanici i potíže s palivem.

Poschik tak vyhrál druhý polský závod, za ním dojeli Primožič, Lantos a Zbožínek. V rámci klasifikace Clio V vyhrál Henrik Seibel a Pekař skončil celkově šestý.

Clio Cup Race 2