Tobias Poschik vítězí při debutu v Clio Cupu

Tobias Poschik vítězí při debutu v Clio Cupu

Tobias Poschik přestoupil z motokárového závodění do velkých aut a hned na úvodním podniku v Maďarsku přesvědčil o svém talentu. Nejenže získal v deštivé kvalifikaci pole position, ale v závodě si dojel pro zaslouženého prvenství.

Po letmém startu se dostal do vedení z druhého místa startující Szabolcs Lantos, nicméně v druhé zatáčce dostal Lantos smyk a otočil se do protisměru. Za ním podobný kousek předvedli další dva jezdci včetně Libora Horáka.

Poschik se usadil na čele, pronásledován svým týmovým kolegou a zároveň i šéfem stáje Carpek Racing Tomášem Pekařem. Za nimi jezdil jejich další týmový kolega Henrik Seibel, takže pro českou stáj se situace vyvíjela nadmíru dobře.

Pekař zpočátku dorážel na Poschika a na první pohled se jednalo o vyrovnaný souboj. Pekař nicméně startoval s nejnovější generací Renaultu Clio V, která je oproti verzi Clio IV o něco pomalejší. Poschik s Cliem IV se tak těšil z technické výhody a po několika kolech a sérii nejrychlejších kol se pozvolna vzdaloval svému šéfovi. Poschik, jenž v Clio Cupu debutoval a prozatím neměl závodnické zkušenosti s velkými auty, tak hned na první pokus vyhrál svůj první závod.

Na celkovém druhém místě dojel Tomáš Pekař. Svou pozici neměl do poslední chvíle jistou, neboť zezadu ho začal stíhat Lantos, který se posouval dopředu a rovněž startoval s Cliem IV. Pekař však celkovou stříbrnou příčku uhájil.

V rámci klasifikace Clio IV se stal vítězem Tobiash Poschik před Szabolcsem Lantosem a Mihou Primozicem. Za první trojkou dojeli Valter Nežič, Richard Meixner, Libor Horák, Igor Tomljanović, Ivan Gustin a posledním klasifikovaným byl Jiří Zbožínek.

Vzhledem k tomu, že v kategorii Clio V startovali pouze Pekař se Seibelem, vítězem se stal zkušený Pekař před mladým Seibelem.

Výsledky závodu