Tobias Poschik se v polovině sezony drží na čele Clio Cupu

Tobias Poschik se v polovině sezony drží na čele Clio Cupu

Tobias Poschik je favoritem na zisk titulu v Clio Cupu. Nováček v řadách týmu Carpek Service patří k nejrychlejším závodníkům šampionátu a vede průběžné hodnocení od prvního závodu.

Poschik přestoupil z motokárového závodění do světa velkých okruhů a jako místo svého debutu si zvolil Clio Cup v rámci ESET Cupu. Do letošní sezony vstoupil se starší a odzkoušenou generací Clio IV a hned na první pokus vyhrál. Z úvodního podniku na Hungaroringu si odnesl vítězství a druhé místo. Na Red Bull Ringu byl opět druhý a v Poznani zopakoval kombinaci vítězství a druhé místo.

„Se sezonou jsem velmi spokojen. Snažím se sbírat co nejvíce bodů při každém závodě. Nepřemýšlím jen o šampionátu, chci odvést maximum při každém startu. V Poznani jsem opět navýšil svůj náskok v čele tabulky, ale sezona je teprve v polovině a do konce zbývají ještě tři podniky,“ varoval Poschik před unáhlenými závěry.

Na polském okruhu startoval poprvé a tamní dráhu si okamžitě oblíbil: „Mám to tady rád, trať je velmi hrbolatá a brzdění do zatáček je komplikované, protože musíte brzdit na limitu, abyste byli dostatečně rychlí, ale nesmíte to přehnat. Tahle trať neodpouští chyby.“

Nutno podotknout, že Poschik jednu zásadní chybu v Poznani udělal. Ulil start prvního závodu: „Byl to těžký závod, protože jsem pokazil start a obdržel penalizaci průjezd boxovou uličkou. Byl jsem na sebe naštvaný, ale musel jsem zachovat chladnou hlavu a plně se soustředit. Podařilo se mi dohnat zbytek startovního pole a dostat se až na druhé místo,“ uvedl spokojený Poschik.

V průběhu závodu ovšem došlo k incidentu mezi Poschikem a jeho týmovým kolegou Richardem Meixnerem. „Z mého pohledu jsem byl vedle něj a asi mě neviděl a zatočil přímo na mě. Pokud jde o mě, myslím, že šlo o klasický závodní incident,“ řekl po závodě Poschik.

Atmosféra v týmu byla v danou chvíli zcela jistě napjatá, nicméně Poschik si Carpek Service velmi pochvaluje: „Jsou to milí lidé a pracují velmi dobře. Tomáš Pekař mi opravdu pomáhá a už jen to, že v Poznani startoval s Cliem IV bylo velkým přínosem. Mohl jsem se s ním přímo srovnávat. Takže jsem s nimi velmi rád,“ dodal na závěr Poschik.