Tobias Poschik navýšil vedení v Clio Cupu

Tobias Poschik navýšil vedení v Clio Cupu

Tobias Poschik z týmu Carpek Service vyhrál úvodní závod Clio Cupu na okruhu Grobnik. Do závodu startoval z prvního místa po boku Szabolcse Lantose, za nimi stál Tomáš Pekař, který opět usedl do Clia IV generace. A právě Pekař předvedl absolutně nejlepší start a z třetího místa se při brzdění do první zatáčky dostal do čela závodu. Za ním se na druhém místě usadil Lantos, nicméně na zadní rovince ho úspěšně překonal Poschik a zařadil se za Pekaře.

Ve druhém kole se lídr průběžného pořadí Poschik dostal před Pekaře a postupně si začal budovat náskok před týmovým kolegou.

Za nimi se odehrávaly souboje o pozice, zejména mezi Henrikem Seibelem s Martinem Fischerem o páté místo. Vzhledem k tomu, že Seibel startuje s Cliem páté generace, které je o něco pomalejší než předchozí generace, Fischer se po několika pokusech dostal dopředu. Hned potom dostal Seibel ránu od Massimiliana Mory a své oranžové Clio nedobrovolně zaparkoval v únikové zóně. Nebezpečně stojící vůz si vynutil výjezd safety caru a jezdecké pole se sjelo opět dohromady.

Po restartu závodu se před druhého Pekaře dostal Szabolcs Lantos, ten si ovšem od komisařů vysloužil dvousekundovou penalizaci. Pozornosti komisařů neunikl ani Moro a za incident se Seibelem obdržel třicetisekundový trest.

Z vítězství na Grobniku se tak radoval Tobiash Poschik z týmu Carpek Service. Druhý skončil po penalizaci Lantose Tomáš Pekař a na třetí místo spadl právě Lantos. Čtvrtý dojel domácí Valter Nežič a první pětku uzavřel Martin Fischer. V rámci klasifikace juniorů vyhrál Poschik před Lantosem a Jiřím Zbožínkem.

V kategorii Clio V vyhrál Dejan Robida před Ivanem Mandićem.

Clio Cup Race 1