To nejlepší mám ještě před sebou, věří Pavlovec

To nejlepší mám ještě před sebou, věří Pavlovec

Sergej Pavlovec nám poskytl rozhovor. Jak je spokojen s letošní sezonou? Co chystá pro příští rok? To vše a mnoho dalšího se v něm můžete dočíst.

Sergeji, v letošní sezoně jste se stal šampionem sprintového hodnocení GT4. Současně jste obsadil třetí místo ve vytrvalosti této kategorie. Jak jste se sezonou spokojen?

Celá letošní sezona byla ovlivněna koronavirem. Závody se posouvaly a je zázrak, že se podařilo odjet všechno, co bylo naplánováno. Samozřejmě to ovlivnilo jak celkovou účast, tak i počet jezdců na jednotlivých závodech, před sezonou jsme očekávali o něco větší konkurenci.

Určitě jsem spokojen se svým umístěním jak ve třidě GT4, tak i v celkovém pořadí vytrvalosti. V obou případech jsem musel bojovat do posledního závodu. KTM X-BOW GT4 fungovalo celou sezonu na jedničku a tým RTR Projects odvedl jako vždy skvělou práci, za což jim mockrát děkuji.

Který moment z letošní sezony byste označil za svůj nejlepší?

Moc se mi líbil poslední závod na vodě v Maďarsku, kde se mi podařilo předjet i několik aut třídy GT3.

A který naopak jako nejhorší?

Na nic zlého si nevzpomínám. Těžké, ale zároveň motivující byly souboje s auty vyšších tříd, která se často motala mezi mnou a mým hlavním soupeřem. Třeba na Slovensku mi neumožnily férový souboj s Ferencem (Ficzou – pozn. red.). Beru to ale jako zkušenost, která se určitě bude hodit v dalších závodech.

Letošní sprintové závody GT4 se nesly ve znamení souboje mezi vámi a Ferencem Ficzou. Jakým byl Ficza soupeřem? Jak byste ho ohodnotil jako závodníka?

Ferenc je mladý, ale zároveň velice zkušený závodník. Jezdil Seat Leon Eurocup, European Touring Car Cup a TCR International Series (vidět jsme ho ale mohli mimo jiné i ve WTCC – pozn.red.). Jelikož aktuální BOP vyrovnává auta třídy GT4, naše souboje vždy byly vyrovnané a bojovalo se až do cílové čáry, občas i dost tvrdě.

BMW M4 GT4 je rychlejší na rovinkách, proto se často stávalo, že Ferenc mě předjel na startu a já jsem musel celý závod hledat cestu, jak se vrátit na pozici. Občas se to podařilo, občas ne. Ferenc se vzorně bránil a nenechával mně v podstatě žádnou možnost. V boxech jsme si ale vždy podali ruce, přátelský pokecali, probrali nejvíce vzrušující okamžiky závodů a plány na další. On je velice otevřený a usměvavý chlap, takže z něj mám skvělý pocit.

O to víc mě mrzela jeho havárie v Maďarsku, kvůli které jsem sice vyhrál titul, ale my s Ferencem přišli o skvělý a napínavý souboj, na který jsme se oba těšili.

Ferenc Ficza a Sergej Pavlovec byli letos hlavními protagonisty sprintových závodů GT4.

Váš souboj se dlouho vyvíjel ve prospěch Ficzy. Ten se na čele celkového pořadí nacházel ještě před posledním podnikem na Hungaroringu. Jaké myšlenky se vám honily hlavou, když jste souboj s ním prohrával?

Samozřejmě jsem během závodů dělal všechno pro to, abych projel cílem jako první a když se to nepodařilo, pár minut jsem byl zklamaný. To ale nikdy netrvalo dlouho. Pro mě je každá prohra nebo každý nedosažený cíl hrozně motivujícím okamžikem, který mě nutí přemýšlet, analyzovat vlastní chyby a posouvat se dál. A za to jsem vděčný této sezoně, která mě jako závodníka a celý náš tým posunula zase o kousek dál.

Kam byste zařadil titul sprintového šampiona třídy GT4 na žebříčku vašich kariérních úspěchů? Jedná se o největší úspěch vaší kariéry?

Ten titul je pochopitelně skvělý, já si ale cením o něco více několika svých vítezství ve dvacetičtyřhodinových závodech a titulů v pohárových závodech X-Bow-Battle z let 2017 a 2018. To mě z jezdeckého hlediska posunulo nejvíce. A pořád doufám, že to nejlepší mám ještě před sebou.

Jaké jsou vaše plány pro sezonu 2021? Hodláte pokračovat v ESET Cupu se stájí RTR Projects? A je ve hře například i možnost, že vás znovu uvidíme ve voze GT3, tak jako ve vytrvalostním závodě během úvodního podniku sezony 2020 v Grobniku s Liborem Milotou?

Plány pro sezonu 2021 se teprve řeší. RTR Projects jako jeden z prvních týmů dostane dlouho očekávánou novinku KTM X-BOW GTX, která by rychlostně měla být na úrovni současných aut třídy GT3.  Já se stejně jako ostatní jezdci našeho týmu na toto auto strašně těším a rád bych ho vyzkoušel v jakékoli sérii, která poskytne dostatek konkurence. Ve hře ale jsou i ADAC GT4 anebo GT Open s už zmiňovaným Liborem Milotou a jeho Mercedesem AMG GT3.

S Mercedesem-AMG GT3 stáje GT2 Motorsport nastoupil letos Sergej v chorvatském Grobniku po boku Libora Miloty.