TCR v rámci ESET V4 Cupu

TCR v rámci ESET V4 Cupu

Vozy specifikace TCR nebudou pro ESET V4 Cup v sezoně 2019 žádnou novinkou, ale výrazně posílí. V letošním roce budou poprvé startovat v samostatných závodech a hned s dvojím hodnocením: ESET TCR a trofej TCR Eastern Europe powered by ESET.

Vozy specifikace TCR se v ESET V4 Cupu začaly objevovat již od roku 2016, tedy hned rok od uvedení této specifikace do plného provozu. Za tu dobu se na startu představilo šest různých automobilek (Alfa Romeo, Audi, Honda, Opel, Seat a VW) a toto číslo se minimálně o dva letos rozroste (Hyundai a Renault).

Nejúspěšnějšími jezdci s vozy TCR v rámci samostatného hodnocení jsou Carol Wittke (2016), Csaba Toth (2017) a Milovan Vesnič (2018) všichni na vozech Seat Leon. Závodů ESET V4 Cupu se zúčastnili závodníci startující ve FIA ETCC, TCR Europe či TCR Germany jako jsou: Igor Stefanovski, Christjohannes Schreiber, Balint Hatvani, Milovan Vesnic, Anett György, Jasmin Preisig Viktor Davidovski nebo Martin Ryba.

V roce 2019 budou mít v rámci ESET V4 Cupu vozy TCR hned tři hodnocení: ESET TCR, ESET TCR Junior (jezdci do 23 let) a trofej TCR Eastern Europe powered by ESET.

Josef Křenek, promotér ESET TCR: „Již od vzniku TCR v roce 2015 jsem jejím velkým příznivcem a podporovatelem v našem regionu. Ve spolupráci se Seat ČR a pilotem Petrem Fulínem jsme se v minulosti jako tým Křenek Motorsport úspěšně účastnili šampionátu FIA ETCC. Kategorie TCR zapadá plně do konceptu FIA CEZ, náklady na nákup vozu a jeho provoz jsou přiměřené výkonu a jsou zhruba na polovině nákladu GT3. Na druhou stranu zhruba dvakrát tak vysoké jak náklady na Renault Clio Cup.

Dle mne je to ideální a cenově dostupná vícestupňová kategorie, vedle národních šampionátů, je zde i evropský a světový šampionát a řada vytrvalostních mistrovství.

Jsem velmi rád, že se nám podařilo získat podporu a dohled pro dodržování technických předpisů. Máme skvělé jezdce a týmy, kteří si zaslouží takto kvalitní šampionát. Úvodní závod na Hungaroringu se jede o víkendu WTCR a v poli s piloty TCR Europe. V přímém přenosu uvidíme, jak se našim jezdcům bude před plnými tribunami dařit. Obdrží tak šanci ukázat světu své kvality. Já osobně jsem přesvědčený, že se v poli neztratí a že může dojít i k příjemným překvapením.“

Informace o ESET TCR naleznete ZDE.