Szabolcs Lantos pokračoval na vítězné vlně

Szabolcs Lantos pokračoval na vítězné vlně

Szabolcs Lantos startoval z pole-position po boku Tobiashe Poschika a zdálo se, že rakouský závodník převezme vedení, nicméně v první zatáčce se dostal do čela Miha Primožič a vedl před Poschikem, Lantosem, Hulmem a Pekařem.

Rozdíl mezi Primožičem a Poschikem byl minimální a na konci druhého kola se lídr průběžného pořadí posunul na první místo. Nedlouho po něm překonal Primožiče i Lantos a posunul se tak na druhé místo, což pro něj znamenalo, že při zachování této pozice oddálí korunovaci Poschika a udrží si teoretickou naději na titul. Jenže to bylo pro Lantose málo, jeho cílem bylo vítězství.

Mezitím na celkovém čtvrtém místě jedoucí Tomáš Pekař s Cliem páté generace chyboval a vyjel mimo trať. Tím přepustil první místo v rámci klasifikace Clio V domácímu jezdci Davidu Němčekovi.

Poschik a Lantos jezdili v těsném sledu. Lantos neustále vytvářel tlak na Poschika a hledal příležitost k předjetí. Zpovzdálí je sledovali Primožič, Hulm a Němček. V devátém kole se Lantos úspěšně protáhl kolem Poschika, nicméně tím jejich souboj nekončil. Oba závodnici spolu sváděli urputný boj a do posledních momentů nebylo zcela jasné, kdo z duelu vzejde jako vítěz. Nakonec se jím stal Lantos, jenž vyhrál i druhý závod na Slovakia Ringu a udržel si naději na zisk titulu.

Za Lantosem a Poschikem dojeli Michael Hulm a Thomas Fischer. Miha Primožič se nakonec propadl na páté místo před Davida Němčeka, jenž zvítězil v kategorii Clio V před Ivanem Mandićem a Francescem Stefanem.