Švýcarský tým s třicetiletými zkušenostmi vstupuje do ACCR Czech Formula

Švýcarský tým s třicetiletými zkušenostmi vstupuje do ACCR Czech Formula

Švýcarský profesionální závodní tým, jenž ve formulovém prostředí působí třicet let, se přihlásil k účasti v ACCR Czech Formula. Jenzer Motorsport nasadí na Hungaroringu dva monoposty F4 pro Ethana Ischera a Rena Francota. „Jsme si jisti, že ACCR Czech Formula má své místo v motorsportu,“ říká Andreas Jenzer v rozhovoru.

Proč jste se rozhodli vstoupit do ACCR Czech Formula?
Vstupem do šampionátu dáváme šanci závodníkům, kteří si nemohou dovolit drahý závodní program, jako například italskou F4. Navíc ACCR Czech Formuli hostí řada atraktivních okruhu. Pro takovýto šampionát je tady rozhodně místo.

Jezdit za vás budou Ethan Ischer a Reno Francot. Co o nich můžete říct? Ethan s vámi bude druhý rok, loni se ukázal v německém, španělském i italském šampionátu F4. Jak ho hodnotíte?
Ethan je jezdec bez velkého motokárového pozadí. Loni začal jako nováček a přeje si svůj program rozšířit. Chce poznat co nejvíce okruhů a připravit se na profesionální kariéru.

A Reno? Do loňska závodil s motokárami a teď ho čeká velký přestup…
To rozhodnutí přišlo relativně pozdě, jen po pár testovacích dnech a bez zimní přípravy na okruhu. ACCR Czech Formula však pro něj bude dobrý startem.

Váš tým byl založený v roce 1993 a celou dobu se orientujete na formulové série. Jaký tedy máte názor na šampionáty s monoposty F4?
Jsme hrdi na to, že můžeme být součástí formulového závodění tak dlouho. F4 je skvělý mezinárodní koncept pro jezdce, kteří přestupují z motokár do monopostů. Nicméně organizátoři a dodavatelé musí být opatrní na to, aby nedošlo k rapidnímu zvýšení nákladů.

Co míníte o ACCR Czech Formula? Ačkoliv je na západě celá řada šampionátů F4, ve východní Evropě něco takového chybí.
Jsme si jisti, že ACCR Czech Formula má své místo v motorsportu a otevře dveře do světa mnoha týmům a jezdcům z východní Evropy.

Plánujete absolvovat kompletní sezonu? A jaká máte očekávání?
Ano, plánujeme odjet celou sezonu s dvěma až třemi vozy. A jako vždy, budeme pracovat tak, abychom byli úspěšní.

Na jaké úspěchy jste v třicetileté historii týmu nejvíce hrdí?
Jsme hrdi na to, že jako soukromý tým fungujeme ve formulovém motorsportu tak dlouho. Z mnoha našich bývalých jezdců jsou dnes profesionálové a řada našich bývalých kolegů od mechaniků až po inženýry nyní pracuje na nejvyšších úrovních motorsportu.

Photo: Jenzer Motorsport