Střet generací, na Hungaroringu se potká Clio IV a Clio V

Střet generací, na Hungaroringu se potká Clio IV a Clio V

Clio Cup patří k jezdecky oblíbeným šampionátům. Poskytuje totiž výbornou průpravu pro začínající jezdce, zároveň je skvělým místem pro zkušené závodníky nebo gentleman řidiče. Důkazem toho je seznam přihlášených na úvodní podnik na Hungaroringu.

Sezona Clio Cupu odstartuje druhý dubnový víkend na maďarském okruhu Hungaroring, jenž je tradičním úvodním podnikem sezony. Na startovní listině figuruje jedenáct Clií dvou generací, a sice Clio IV a o něco pomalejší aktuální verze Clio V.

Osvědčená čtvrtá generace bude mít v poli největší zastoupení a rovnou tři Clia IV budou nasazeny v režii týmu Carpek Racing, jenž tomuto pohárovému závodění v posledních letech dominoval. Barvy týmu budou reprezentovat Richard Meixner, Libor Horák a Tobias Poschik, jenž se poprvé přesouvá z motokárového závodění na velké okruhy a ke své premiérové sezoně řekl: „První sezona bude především o učení se, nicméně na jejím konci chci skončit v první pětce.“

Nutno podotknout, že Clio páté generace nasadí právě Carpek Racing. S jedním pojede Henric Seibel a s druhým týmový šéf Tomáš Pekař, jenž má zkušeností s Cliem na rozdávání. Bude proto zajímavé sledovat, jak si Pekař povede v konkurenci generačně starších, ale o něco rychlejších Clií IV.

Další talentovaný nováček Clio Cupu je Szabolcs Lantos. Maďarský jezdec nastoupí za tým NNR Team Hungary, jenž vede Norbert Nagy a do mladého závodníka, jenž ještě nedávno působil v motokárách, vkládá velké naděje: „Jsem si jistý, že se v autě adaptuje stejně rychle jako v Twingu, kde loni předvedl skvělé výsledky.“

K dalším závodníkům ve startovním poli patří Miha Primozic (LEMA Racing), Ivan Gustin (AK Istra Racing Team Pazin) a Igor Tomljanovic (Becker Racing).

Time Table
Entry list Clio Cup