Startovní listina šampionátu F4 se plní, dalším jezdcem je Ital Tommaso Lovati

Startovní listina šampionátu F4 se plní, dalším jezdcem je Ital Tommaso Lovati

Italský jezdec Tommaso Lovati se zúčastní nového šampionátu ACCR Formule 4 s týmem Lema Racing. Lovatimu není formulové závodění cizí a jeho jezdecké počátky se datují do roku 2017 k Renaultu Twingo.

„Dostal jsem příležitost odjet několik kol v Grobniku s Renaultem Twingo a okamžitě jsem z toho měl dobrý pocit. Jízdu jsem si užíval natolik, že jsem následující dva roky několikrát startoval v takzvané rallye na okruhu a vyhrál jsem svou kategorii,“ řekl Lovati.

V roce 2020 se Lovati chtěl posunout dál a učinil velký krok kupředu. „Rozhodl jsem se pro formule v italském šampionátu FX, kde jsem od prvopočátku bojovat o nejvyšší pozice a na konci roku jsem vyhrál svou kategorii AM. V celkovém hodnocení jsem skončil druhý. V roce 2021 jsem se přesunul do vyšší kategorie FX3, kde jsem startoval s monopostem PC015Y. Okamžitě jsem ukázal, že jsem schopen bojovat o prvenství, bohužel během sezony některé věci neklapaly tak, jak by měly a s týmem jsem se rozešel,“ uvedl Lovati.

Je jasné, že Lovatimu formulové závodění sedlo. Letos ho uvidíme ve formuli 4. Těší se, že bude závodit na světově proslulých okruzích, které italský šampionát F4 nemá v kalendáři.

Zeptali jsme se Lovatiho, jak hodnotí rozdíly mezi monopostem v šampionátu FX a formulí 4. „Rozdíly jsou při pohledu nazpět do předešlých let enormní. Počínaje motorem, který má o hodně větší výkon, až po karbonový monokok a samozřejmě odstředivé síly, generované vysokým přítlakem,“ hodnotil Lovati.

Velká neznámá nyní stojí před Lovatim. Jeho cílem pro letošní rok je zvyknout si na nový stroj co nejrychleji a rovněž co nejdříve bojovat o vítězství,“ dodal na závěr Ital.