Startovní listina Clio Cupu se již rýsuje

Startovní listina Clio Cupu se již rýsuje

Již se zaplňuje startovní listina pro letošní sezonu kategorie Clio Cup. V akci uvidíme jak známé tváře z uplynulých ročníků, tak nově příchozí mladíky. Jejich souboje budete letos moci nově sledovat i v přímých přenosech na YouTube.

K favoritům na titul bude určitě patřit jezdec stáje Lema Racing Mark Mramor. Ten i letos bude závodit v rámci projektu ESET Race Star, který podporuje talentované závodníky. Loňský rok byl pro Mramora v Clio Cupu premiérovým a obsadil celkovou pátou příčku. Do počtu ale jistě nebudou chtít zůstat ani jeho kolegové od Lema Racingu Zoran Poglajen, Miha Primožič a Sandi Jeram. Zapomínat nesmíme ani na dalšího předního protagonistu z uplynulých let Leventeho Losonczyho.

Po slibné premiérové sezoně bude letos Mark Mramor patřit mezi favority.

V dobrém světle se jistě bude chtít ukázat také česká dvojice Richard Meixner a Yasmeen Kolocová. Meixner ukazuje každým rokem výkonnostní vzestup a i letos tak u něj můžeme čekat další zlepšení. Navíc se bude moci spolehnout na podporu loňské mistrovské stáje Carpek Service, jejíž barvy bude hájit. Závodnice stáje Buggyra Zero Mileage Racing Kolocová loni ukázala potenciál zejména ve vytrvalostních závodech, kde s Cliem získala celkové prvenství ve své kategorii.

V barvách Carpek Service neuvidíme letos jenom Richarda Meixnera, ale například také Filipa Sandströma. Švédský závodník k nám přichází z šampionátu Clio Cup Central Europe, kde loni obsadil celkovou třetí příčku. Ani jeho tedy rozhodně nemůžeme odepisovat. Kromě Sandströma pojedou za Carpek Service ještě také další dvě nově příchozí mladé pušky ze severu – Švéd Erik Bertilsson a Fin Yuuso Panttila.

To ale není všechno. Při úvodním podniku na Hungaroringu bychom totiž mohli vidět v akci i šampiona kategorie TWC3 z roku 2016 Lukáše Uxu, který momentálně vyjednává s různými týmy. Opět se letos představí i otec a bratři Fischerové – Alfred, Thomas a Martin. Ti by se měli se svým rodinným týmem MSC Rottenegg do sezony zapojit od druhého podniku na Red Bull Ringu. V průběhu roku navíc není v některém z podniků vyloučen ani start loňského šampiona Tomáše Pekaře.

Přihlas se i ty!